Půjčka na účet

  • Peníze na účet
  • Nečekejte v bance
  • 250 000 Kč do druhého dne

Hotovostní půjčka vs. půjčka na účet: Kterou si vybrat?

Je půjčka na účet lepší volbou?

V dnešní době má člověk vždy na výběr, ať už je řeč o čemkoliv. A vybírat se dá obvykle z obrovského množství možností, ať už jde o půjčky, nebo o jakékoliv jiné produkty. Až jde z té šíře výběru občas hlava kolem. Stejně tak je to i s půjčkami. Na trhu existuje velké množství úvěrových produktů, které se liší, anebo naopak překrývají v mnoha ohledech. Příkladem může být půjčka na účet, půjčka online, hotovostní půjčka a další typy úvěrů. Někdy není vůbec snadné s v těchto produktech zorientovat.

Základní rozdělení je na bankovní a nebankovní úvěry. Nebankovní půjčky poskytují nebankovní úvěrové společnosti. Hlavní odlišností od bankovních úvěrů je vyšší cena, avšak ta souvisí s větší dostupností (a tedy i potenciální rizikovostí, co se týče (ne-)splácení půjček). Mezi různými způsoby dělení půjček vyniká rozlišení na hotovostní půjčky a půjčky na účet (bezhotovostní úvěry, půjčka převodem). Názory a preference obou těchto možností se liší člověk od člověka. Někdo se možná podiví, že hotovostní půjčky ještě vůbec existují. Faktem ale je, že se stále jedná o velmi oblíbené a žádoucí finanční produkty.

Kdy se hodí hotovostní půjčka?

Lidé mohou mít mnoho různých důvodů k tomu, aby preferovali půjčku v hotovosti. Hlavním z nich je to, že žadatel o půjčku nedisponuje bankovním účtem a ani se jej nechystá zakládat. Další důvody mohou být například soukromého rázu – když chce někdo z nějakého důvodu udržet fakt, že si vzal půjčku, v tajnosti. Může jít také o manévr v rámci probíhajícího exekučního řízení. Hotovostní půjčku, která neprojde přes účet, totiž nemůže exekutor zabavit. Takové jednání však v každém případě není zrovna moudré. Řešit dluhy dalšími půjčkami obvykle situaci jen zhorší.

Úvěr na účet je jednoduchý a rychlý

Oproti tomu půjčka na účet nabízí spoustu benefitů. Hlavními z nich jsou rychlost a jednoduchost. Přeci jen nemusí člověk nikam fyzicky docházet nebo cestovat. I kdyby bylo místo výběru peněz, co by kamenem dohodil, je to oproti bezhotovostnímu převodu stejně zdlouhavější a komplikovanější způsob nabytí půjčky. Na druhou stranu se hotovostní a bezhotovostní půjčka mohou v mnoha aspektech podobat. Může jít vlastně o úplně identické produkty, pouze s rozdílem ve způsobu inkasování zapůjčené částky. V obou případech může jít například o online půjčku. Ano, i bezhotovostní půjčku jde vyřídit online. Jen samotné převzetí peněz se odehrává fyzicky. Dokonce i splácení hotovostní půjčky může následně probíhat bezhotovostně. Variant a kombinací v oblasti úvěrových produktů je opravdu bezpočet.

Vybírat lze z mnoha typů půjček

Zaměřme se však nyní na bezhotovostní půjčky, které jsou i přes konstantní oblibu hotovostních úvěrů nejobvyklejším a nejoblíbenějším způsobem vypůjčení peněz. Bezhotovostní půjčky, tedy půjčky vyplácené převodem na účet, jsou širokým pojmem zahrnujícím všechny typy úvěrů. Bezhotovostní půjčky nabízejí jak banky, tak nebankovní poskytovatelé. Co se týče typů bezhotovostních půjček, je jich opravdu mnoho. Přestože osobní úvěry jsou typicky bezúčelové, parametry a specifika daného produktu se mohou odvíjet i od pravděpodobného způsobu využití dané půjčky. Rozlišujeme například krátkodobé půjčky a dlouhodobé půjčky.

Bankovní převod znamená rychlou půjčku

Krátkodobé půjčky jsou typicky půjčky na nižší částky, obvykle od pár set korun až po 30 tisíc. Přestože jsou bezúčelové, tedy zájemce o úvěr nemusí nikde uvádět a dokládat jejich účel, lze očekávat, že jejich využití bude souviset s pokrytím náhlé finanční potřeby. Může jít například o porouchaný domácí spotřebič nebo jiný nečekaný výdaj, který narušil rodinný rozpočet. V krajním případě může jít i o běžné výdaje na domácnost. Splatnost krátkodobých půjček nebývá delší než 30 dní. Rychlost je velmi často tím, o co jde u krátkodobých půjček především. Většinou se tedy jedná o online produkty s možností výplaty na účet. Existují ale i varianty, kdy je možné si půjčku vybrat v hotovosti.

Větší půjčky jedině převodem

Ani u dlouhodobých půjček na větší částky není třeba, aby klient uváděl účel. Zde se může jednat opravdu o cokoli. Mezi časté důvody k sjednání středně velkého úvěru do 250 tisíc patří kupříkladu opravy či rekonstrukce bytu/domu nebo koupě automobilu. Splatnost dlouhodobých půjček se pohybuje od několika měsíců až do několika let. Vzhledem k větším finančním obnosům je obvyklým způsobem vyplácení bezhotovostního úvěru převod na účet. Přenášení například dvousettisícové půjčky v igelitce si lze u seriózního poskytovatele jen stěží představit. Stejně tak i způsob splácení má u vyšších půjček obvykle bezhotovostní formu.

Online půjčka už je standardem

Bezhotovostní vyplácení půjček na bankovní účet úzce souvisí s fenoménem online půjček. Zvláště v posledních letech, poznamenaných koronavirovou pandemií, došlo k mimořádnému rozvoji onlinových finančních produktů. Možnost požádat o půjčku online, ale také ji kompletně online uzavřít se už dnes stává naprostou samozřejmostí. Online půjčky existují jako úvěry na nižší částky a s nižší dobou splatnosti, ale také jako půjčky na vyšší obnosy se splatností několik let.

Pro online půjčky jsou typické snaha o maximální rychlost vyřízení, jednoduchost žádosti a důraz na bezpečnost a osobní pohodlí během celého procesu. Všechny tyto čtyři klíčové parametry jdou ruku v ruce s bezhotovostním způsobem vyplácení půjčky.

Vlastnosti hotovostní půjčky:

Vlastnosti půjčky na účet:

Naprosté soukromí Transparentnost
Peníze rovnou v ruce Peníze bezhotovostně na účtu
Nutnost fyzicky si pro peníze dojít Pohodlí – bez nutnosti kamkoli chodit

Převody jsou nejrychlejším peněžním kanálem

Bezhotovostní převody jsou obecně záležitostí několika hodin. Pokud se jedná o dvě stejné banky nebo banka klienta podporuje okamžité platby, může mít klient svoji půjčku na účtu okamžitě – během několika vteřin. To je rychlost, která se opravdu nedá srovnat s tím, dojít si pro hotovost někam na pobočku, na poštu nebo do jiného výdejního místa. Půjčka na účet je ze své podstaty tím nejjednodušším řešením. Určitě je mnohem snadnější „nic nedělat“, jen čekat, až dorazí platba oproti nutnosti někam se fyzicky vypravit kvůli převzetí půjčky. Nehledě na případné náklady na cestu, poštovní poplatky a jiné nežádoucí „bonusy“.

Půjčka na účet je bezpečná po všech stránkách

Také bezpečnost je jednoznačnou předností bezhotovostních převodů. Na rozdíl od situace, kdy člověk nese několik desítek tisíc v peněžence či tašce a může je kdekoliv ztratit, půjčka na účet je v tomto smyslu zcela bezpečná. Samozřejmě, že i ve světě online financí existují bezpečností hrozby, ale ty jsou poněkud jiného charakteru. I když nakonec jde ve výsledku o to stejné – že člověk přijde o své peníze. Může se jednat o různá nabourání do bankovních účtů apod.

V této souvislosti poslední dobou rezonují stále častější pokusy hackerů vymámit údaje k platební kartě nebo bankovnímu účtu prostřednictvím e-mailu. Tyto maily se přitom mohou na první pohled jevit zcela seriózně, například se může zdát, že jsou přímo od klientovy banky. Hackerské útoky jsou však zcela samostatnou kapitolou. V současnosti jde v každém případě o velmi aktuální téma. Banky i nebankovní společnosti z tohoto důvodu věnují bezpečnosti ve smyslu informačních technologií velkou pozornost. V současné době, kdy jsou hackerské útoky každodenní záležitostí, to ani jinak nejde.

Zdravotní bezpečnost v hlavní roli

V nedávné éře koronavirové se stala velkým tématem také bezpečnost z hlediska zdravotního. V zemích po celém světě byly při zhoršené epidemiologické situaci vládami nařízené lockdowny. To znamenalo, že lidé kromě cesty do zaměstnání a na nákup nesměli nikam vycházet a nikde se zdržovat. Z velké části tedy lockdown znamenal i omezení sektoru služeb. Tam, kde to alespoň trochu šlo, prodejci a podnikatelé zareagovali na přijatá omezení překlopením svých služeb do oblasti onlinu, tedy internetu a sociálních sítí.

Pro online půjčky, které už v době nástupu koronaviru fungovaly, to znamenalo velký rozmach. Do té doby stále většina klientů preferovala uzavírání půjček na pobočce nebo na schůzce za asistence úvěrového poradce. Rozšíření koronaviru a všeobecný strach z nákazy tuto situaci zcela změnily ve prospěch online půjček. V období masového rozšíření onemocnění COVID-19 a veřejných lockdownů, kdy už jen vyrazit někam ven (nebo dokonce dovnitř) obnášelo nemalá zdravotní rizika, se stal koncept online půjček pro zájemce o úvěr jednoznačnou volbou číslo jedna.

Online půjčka na účet = pohodlná půjčka

Jedním z hlavních benefitů online půjček je bezesporu také pohodlnost. Žádná nutnost někam chodit nebo udělat cokoliv jiného. U online půjčky stačí jen vyplnit žádost, doložit potřebné dokumenty a pak už jen čekat na posouzení žádosti. Tak snadné a komfortní to vskutku je.

Vydrží půjčky v hotovosti i do budoucna?

Přestože online bezhotovostní půjčky na úvěrovém trhu výrazně dominují, půjčky v hotovosti zřejmě své místo mezi klienty také vždy najdou. Bezhotovostní půjčka ihned z mnoha důvodů vyhovuje spoustě lidí. Je otázkou, jak se na tomto produktu odrazí další vývoj v oblasti online technologií. I když pravdou je, že online převody mezi účty už existují velmi dlouho, a hotovostní půjčky jsou přesto vyhledávaným a oblíbeným produktem. Co by mohlo dále nabídku půjček v hotovosti ovlivnit, jsou legislativní úpravy. Ty dlouhodobě usilují o úpravu eliminující lichvářské praktiky a podporující ochranu spotřebitele. Půjčky v hotovosti by se tak v budoucnosti mohly potenciálně octnout v hledáčku zákonodárců pro svou nižší důvěryhodnost.

Půjčka s pojištěním na cokoliv - nyní 70 000 Kč na 48 měsíců za 2 299 Kč/měs.

Kolik si chcete půjčit?
10 000 Kč 250 000 Kč
Na jak dlouho?

Výše měsíční splátky:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Vážený kliente, v souvislosti s vyřízením vaší žádosti o úvěr, budeme vyhledávat údaje o vaší osobě v databázích o bonitě a důvěryhodnosti klientů a zpracovávat vaše osobní údaje v souladu s postupem a informacemi uvedenými proficredit.cz/informace_o_zpracovani_osobnich_udaju

Enter the word YES in the box:
Loading
Call Now Button