Půjčka na účet

Jak vám může při problémech se splácením pomoci půjčka na účet?

Problémy se splácením mohou potkat každého a vůbec to nemusí být vaše chyba. Stačí se zranit nebo onemocnět a najednou nebudete moci pracovat. Co teď?

Řešení neodkládejte

Nejdůležitější je ihned tuto situaci začít řešit. Pokud jste jednou nevyšli s měsíčním rozpočtem, můžete zkusit požádat rodinu nebo přátele o pomoc. Pokud ale víte, že se bude jednat o dlouhodobější záležitost, na nic nečekejte.

Na obrázku je žena s brýlemi pracující u notebooku

Může se stát, že jste přišli o práci a nějakou dobu potrvá, než si najdete novou. Nebudete tedy schopni své úvěry splácet. V takovém případě okamžitě informujte věřitele a zeptejte se, co dělat. Hlavní je, aby věřitel z vaší strany viděl snahu. Šance, že se domluvíte, tak výrazně vzroste. Nejčastějším řešením bývá odložení či snížení splátek anebo individuální splátkový kalendář.

Pokud byste jej nekontaktovali a svou situaci nechtěli řešit, zbytečně by vám jen naskakovaly poplatky za nesplácení úvěru v řádném termínu. A taky by vám přibyl ošklivý negativní zápis v registru dlužníků.

Pomůže jiná půjčka?

Jestliže vám chybí nějaké peníze na zaplacení splátky, může se jako ideální řešení zdát jiná půjčka, např. půjčka na účet. Ta je vhodná především pro lidi, kteří se ocitli v neočekávané situaci a potřebují nutně a rychle peníze. Tím se ale myslí především situace jako rozbité auto nebo lednička. V takových případech je naprosto ideální.

Co se týče nedostatku financí na splátky, musíte být velmi opatrní. Je jednoduché spadnout do dluhové pasti a toto je jedna z cest. V podstatě se můžete dostat do začarovaného kruhu, kdy jeden problém s úvěrem budete řešit úvěrem novým. Nakonec vám to nijak nepomůže, ba dokonce vám to jenom uškodí.

Podívejte se, kde problém vznikl

Samozřejmě, pokud nemůžete pracovat ze zdravotních důvodů, je to něco jiného, než když nevyjdete s penězi na měsíc. V každém případě byste ale měli mít pojištění schopnosti splácet nebo jakékoliv jiné, které by vám v takovéto situaci pomohlo.

Pokud opakovaně nejste schopni vyjít s měsíčním rozpočtem, je velmi důležité se podívat, kde problém vznikl. Udělejte si přehled o svých měsíčních příjmech a výdajích a zjistěte, který výdaj by se dal vynechat. Také by nebylo na škodu navýšit své příjmy, alespoň krátkodobě, nějakými odměnami v práci anebo dočasnou brigádou.

Se snížením výdajů velmi úzce souvisí i zbytečné úvěry. Ty pěkně dokážou zamávat s vaším rozpočtem. Řešením může být například konsolidace.

Call Now Button