Půjčka na účet

Jak zažádat o půjčku na účet – průvodce pro začátečníky

Na širokém trhu nabídek finančních produktů je velice obtížné natrefit na ten správný přímo pro vás. Pokud již klient vybral ideální úvěr, přichází čas na to o něj zažádat. Často se lidé dostávají do potíží právě se samotnou žádostí. Přitom se v dnešní době moderních technologií stala žádost velice rychlým a snadným procesem. Pojďme se společně podívat jak na to.

Ověřte si poskytovatele

Ještě předtím, než začnete věnovat pozornost žádosti o půjčku, je dobré si svého poskytovatele ověřit. Nechcete přeci nalétnout nějakému podvodníkovi. Pokud si plánujete půjčovat u velké banky či nebankovní společnosti, nemusíte se nepravosti úvěru nijak obávat. Instituce se známým jménem mívají velkou základnu klientů a jejich důvěryhodnost je téměř 100%. U malých poskytovatelů si předem ověřte, zda mají licenci od České národní banky.

Na obrázku je vidět ruka s perem, jak zapisuje do diáře

Vyplňte internetový formulář

Téměř vše se dnes dá zařídit přes webové stránky poskytovatele. Především menší půjčky, jako je například půjčka na účet. Prvním krokem k získání tohoto úvěru je internetová žádost. Tu podáváte vyplněním internetového formuláře. V něm se po vás vyžadují osobní informace jako jméno, příjmení, rodné číslo a adresa bydliště.

Po ruce byste měli mít i doklady, jako je občanský průkaz a pas, vždy z nich musíte některé informace uvést. Zároveň zde zadáváte i výši půjčky, o kterou žádáte a podle možností si nastavíte dobu splatnosti.

Počkejte na schválení

Ve chvíli, kdy jste internetovou žádost vyplnili, stačí pouze kliknout na tlačítko odeslat. Nyní čekáte na zpětnou vazbu od společnosti, u které si chcete půjčit. Vaši žádost buď zamítnou, nebo schválí a vy se můžete přesunout k podpisu smlouvy. Říkáte si, proč by vaši žádost neschválili? Ano, i tato možnost tu je. Banky vás mohou vyhodnotit jako nedostatečně bonitního či rizikového a v tomto případě vám úvěr neposkytnou.

Prostudujte si smlouvu

Pokud obdržíte zprávu, že vaše žádost prošla, úvěr je již téměř váš. Na e-mailovou adresu vám poskytovatel zašle smlouvu s podmínkami půjčky. Před podpisem je důležité si smlouvu důkladně prostudovat. Ujistěte se, že všemu dobře rozumíte. V případě, že vám něco v dokumentu není jasné, obraťte se s dotazem na zákaznické centrum.

Jaké jsou možnosti podpisu

Některé společnosti umožňují podepsat smlouvu elektronickým podpisem ověřeným notářem. Jiné využívají online podpis – zaslání sms zprávy s kódem, případně zaslání symbolické částky na váš účet opět s ověřovacím kódem (variabilním symbolem).

Call Now Button