Půjčka na účet

Mobilní aplikace, které vám pomohou i se splácením dluhů bez stresu? Známe ty nejlepší

By 17. 1. 202430 ledna, 2024No Comments

S osobními financemi se na denní bázi pere mnoho z nás. Současná moderní doba však přináší také mnoho moderních řešení, jak si plánování rodinného rozpočtu a krocení osobních financí včetně dluhů a pohledávek můžeme usnadnit. Mezi nejoblíbenější nástroje patří aplikace pro mobilní telefony a chytrá zařízení. Přinášíme vám výčet tří nejoblíbenějších.

Jak vám mobilní aplikace může pomoci se splácením vašich pohledávek?

Chytré aplikace pro správu osobních financí mohou být geniálním a velmi efektivním spojencem při procesu splácení dluhů a nejrůznějších pohledávek.

Abyste mohli své pohledávky věřitelům splácet bez zbytečného stresu, je potřeba mít o nich perfektní přehled. To zahrnuje nejen aktuální zůstatek dluhu, který ještě musíte doplatit, ale také informace týkající se úrokové sazby a termínů splatnosti u každé jednotlivé půjčky. Pohledávky lze často v aplikacích prioritizovat podle nejrůznějších kritérií tak, abyste v nich měli ještě lepší přehled.

Kromě toho vás mnohé chytré mobilní aplikace pro správu financí dokážou upozornit na blížící se datum, kdy je potřeba uhradit další splátku. Včasné splácení dluhů je totiž základem nejen pro váš klidný spánek a předcházení sankcím z prodlení v placení, ale taktéž pro vaše dobré kreditní skóre. Díky němu v budoucnu snadno dosáhnete na výhodnější podmínky půjček i hypotečních úvěrů.

Motivace zvyšuje vaši úspěšnost při splácení

Funkcionality zvyšující motivaci splácet přesně podle splátkového kalendáře věřitele jsou u aplikace velkou výhodou. Možná si říkáte, že už dávno nejste dítě, abyste toužili po diplomu za dobře odvedenou práci nebo za splnění úkolu. Jenže skutečnost, že vám aplikace ukazuje, že jste každý měsíc blíže ke splacení konkrétních finančních závazků, a tedy jste opět o krok blíže k finanční svobodě, je velmi efektivní motivací.

Doba, během které dochází ke splácení půjčky se často zdá nekonečná. V aplikaci ale jednoduše vidíte, že čím déle splácíte, tím větší část pohledávky mizí. Většina lidí si díky těmto funkcionalitám v aplikaci dovede mnohem lépe naplánovat rozpočet zahrnující splácení dluhu tak, aby byli schopní jej dodržet, ale třeba i ušetřit nějaké peníze navíc pro případ nenadálých výdajů. Pokud se vám vaše dluhy zdají nekonečné, vizualizace pokroku splácení vás jistě uklidní.

Podpora finanční gramotnosti

Kromě toho, že vám aplikace pro správu financí ohlídá splácení dluhů, které již máte, vám také může být velmi nápomocná při prevenci vzniku nových. Mnoho aplikací totiž disponuje možností finančního průvodce, který vás mile rád obohatí o užitečné tipy na zodpovědné nakládání s vašimi finančními prostředky. Dozvědět se můžete třeba i to, jak konsolidovat půjčky, abyste ušetřili za zbytečné poplatky věřitelům, nebo co dělat, abyste nad splátkami svých závazků neztratili kontrolu ani v případě výpadku příjmu.

Prostřednictvím této funkcionality se jednoduše naučíte porozumět důležitým finančním mechanismům a osvojíte si dovednosti potřebné k šetření peněz a efektivnímu hospodaření s rodinným rozpočtem. Je-li vaším cílem co největší finanční nezávislost, aplikace s edukativním poradenstvím může být tím pravým řešením právě pro vás.

Internet přináší velké množství možností. Kterou aplikaci si vyberete?

S těmito aplikacemi snadno zkrotíte zbytečné výdaje, které ždímají váš rozpočet a vnášejí do vašeho života finanční stres.

 • Spendee

  Mezi nejoblíbenější nástroje pro správu financí patří Spendee. Díky dostupnosti aplikace jak pro iOS a Android, tak pro webové rozhraní můžete své finance ovládat kdykoliv a odkudkoliv bude potřeba.

  Jde o komplexní nástroj, který si poradí nejen s plánováním finančních cílů a sledováním vašich pravidelných výdajů a jejich kategorizací, ale také s analýzou vašeho finančního chování.

  Aplikaci můžete sdílet se svými přáteli a rodinou, což umožní například jednodušší plánování společně financovaných aktivit a projektů. Příjemné a intuitivní prostředí chrání vaše data hesly, biometrickými údaji, ale také šifrováním, díky čemuž je aplikace velice bezpečná.

 • Wallet

  Aplikace Wallet patří mezi ty nejoblíbenější. Můžete si ji totiž stáhnout zcela zdarma. Existuje ale také její prémiová verze, která stojí zhruba 500 Kč ročně a nabízí kromě rozšíření funkcí a finančního poradenství například i možnost využívání aplikace v českém jazyce. Také Wallet disponuje intuitivním rozdělením příjmů i výdajů, možností jejich štítkování a vytváření vícero rozpočtů.

  Kdykoliv vám tak přistane například půjčka na účet propojený s Wallet, najdete tuto plusovou transakci v odpovídající kategorii. Stejně tak jako u tematického třídění výdajů. Přehled ale získáte i díky grafům, které aplikace neustále aktualizuje podle posledních aktivit na vašem účtu. Bankovní účty vedené u vybraných českých bank lze jednoduše a bezpečně propojit s mobilní aplikací Wallet pro iOS i Android.

 • Revolut

  Pokud se alespoň trochu zajímáte o platební technologie, Revolut už jistě znáte především jako digitální banku s širokým mezinárodním polem působnosti. V aplikaci ale naleznete také promyšleného správce osobních financí. Příjmy a výdaje Revolut dokáže automaticky třídit do kategorií, jako je například jídlo, nákupy, služby, restaurace, cestování apod.

  Skvělé je také to, že si v rámci jednotlivých kategorií můžete nastavit vlastní budget. Ve chvíli, kdy se přiblížíte jeho horní hranici, vás aplikace Revolut upozorní, že byste s utrácením v rámci dané kategorie měli brzdit. Celé spektrum bankovních služeb prostě vývojáři Revolutu doplnili o přehledné, jednoduché a skvěle fungující centrum pro kontrolu osobních financí. Aplikace je navíc kompletně v češtině.

Call Now Button