Půjčka na účet

Jak si vybrat perfektní půjčku na účet?

Pokud potřebujete nutně nějaké finance, tak jednou z možností je požádat o půjčku. Jenomže o kterou? Různé instituce nabízejí rozmanité typy úvěrů a každý se hodí v jiné situaci a pro někoho jiného. Jak se v tom vyznat?

Výběr nepodceňujte

Výběr vhodné půjčky rozhodně nesmíte podcenit. Podpisem půjčky se upisujete na několik let splácet půjčené finance a po podpisu už není cesty zpět. Proto si dávejte pozor, jakou půjčku si vybíráte a zda se nejedná o nespolehlivého nebo podvodného poskytovatele. Také by vás neměla zajímat jenom výše úrokové sazby, ale měli byste se zajímat i o výši měsíčních splátek, poplatky, možnost pojištění schopnosti splácet, možnost předčasného splacení a další parametry.

Žena sedí v tureckém sedu s notebookem na nohách a přemýšlíBankovní vs. nebankovní půjčky

O půjčku můžete zažádat u dvou hlavních typů poskytovatelů, kterými jsou banky nebo nebankovní společnosti. Hlavním rozdílem v jejich nabídkách je to, že banka neposkytne úvěr jen tak někomu. V bance si velmi pečlivě kontrolují schopnost klienta splácet půjčky a takový proces vyřízení všech papírů může trvat velmi dlouho.

Na druhou stranu banky jsou ochotné půjčovat mnohem větší obnosy peněz než nebankovní poskytovatelé. Ti poskytují půjčky s větší benevolencí a žádosti dokáží zpracovat za velmi krátký časový úsek. Nebankovní půjčka může na váš účet doputovat už za 15 minut od schválení.

Existuje zde i možnost vyřízení online. Půjčované částky však nebývají tak vysoké jako v případě bankovních úvěrů. Typickým příkladem nebankovní půjčky je např. půjčka na účet.
Úroková sazba není směrodatná

Všichni poskytovatelé musí dle zákona sdělovat tzv. RPSN (roční procentuální sazbu nákladů). Ta ukazuje skutečnou cenu půjčky. Spolu s úrokovými sazbami jsou zde zohledněné i poplatky spojené s půjčkou. Když uvidíte půjčku s nízkou úrokovou sazbou, ale velkými poplatky, nemusí být ani zdaleka tak výhodná, jak se jeví. Na druhou stranu půjčka s na první pohled vysokou úrokovou sazbou a nulovými poplatky může být ve finále mnohem levnější.

Až budete řešit půjčku, zajímejte se o RPSN, které se týká vás konkrétně, neřiďte se podle toho, které se objevuje v modelovém příkladu nebo v reklamách.

Účelová, nebo neúčelová půjčka?

U účelové půjčky chce banka vždy přesně vědět, na co dané peníze použijete. Často půjčené peníze ani neuvidíte, protože je banka, na základě předložených faktur, zašle rovnou dodavatelům služeb nebo prodejcům produktu. Pro banku představují tyto půjčky nižší riziko a bývají úročené nižší úrokovou sazbou.

U neúčelových půjček nemusíte dokládat, na co peníze využijete. Zaplatíte za ně ale obvykle víc, protože bývají úročené vyšším úrokem.

Tak jak vybrat?

Výběr půjčky závisí pouze na vás, vašich finančních možnostech a vaší situaci. Jednou z možností je vše nejdříve zkonzultovat s odborníkem. U některých společností můžete využít možnosti takové konzultace zdarma po telefonu.

Call Now Button