Půjčka na účet

Proč si vzít raději půjčku na účet než si půjčovat od přátel?

Každý z nás se může během chvíle dostat do finančně náročné situace. Existuje mnoho způsobů, jak tuto situaci zvládnout. Mezi ty nejvyužívanější patří půjčka, ať už ta v bance, nebankovní společnosti nebo dokonce od známých. Dnes si řekneme, proč není dobrý nápad půjčovat si od přátel.

Půjčovat si od přátel není dobrý nápad

Ať už se jedná o rodinné příslušníky nebo přátele, udělejte vše pro to, abyste se této variantě při shánění peněz vyhnuli.

Na obrázku je rodina stojící v poli objímající se kolem ramen

Požádat o peníze své nejbližší se zdá jako velmi jednoduché řešení. Ano, v první chvíli jste zaslepeni vidinou, že nebudete platit úroky a další poplatky. To je ale opravdu jediná výhoda tohoto řešení.

Půjčka může ohrozit vaše přátelství

Největším rizikem půjčky od známých je ohrožení vašeho dlouholetého přátelství. Uvedeme si nějaké případy z praxe, kdy rozpor často nastal. Co se tedy může stát, když požádáte o peníze přátele?

  1. Přítel sice dostatek peněz má, ale ze strachu, že je nebudete schopni splatit, vám je odmítá půjčit. Vás se jeho odmítnutí dotkne a přátelství začíná skřípat.
  2. Přítel vám peníze půjčí s tím, že mu je máte vrátit, až budete v lepší finanční situaci. Vy se ale z problémů ne a ne dostat a na splacení půjčky prostě stále nemáte. Jak to vaše přátelství ustojí?
  3. Kamarád vám peníze půjčí, ale záhy se sám dostane do problémů a peníze potřebuje. Vy je ale nemáte. On tak nakonec musí jít buď žádat o pomoc své známé, nebo si vzít půjčku s úroky, kterým vy jste se vyhnuli. Co to asi s vašimi vzájemnými vztahy udělá?

Raději využijte půjčku od profesionálního poskytovatele

Půjčka na účet má řadu výhod, které převyšují výhody půjčky od přátel. Sjednáte ji prostřednictvím webové stránky poskytovatele během několika minut. Vámi požadované peníze vám přijdou na účet ještě tentýž den a vy je můžete ihned využít na vyřešení akutního problému. Výši jednotlivých splátek si nastavíte sami dle svých individuálních potřeb a nemusíte se tak bát problémů se splácením. A především jste v klidu a nepřijdete o přátele.

Call Now Button