Půjčka na účet

Co dělat, když nemůžete splácet půjčku?

Každý se občas může dostat do situace, kdy jediné, co v tu chvíli může pomoci, je půjčka na účet. Lidé si půjčky často nastavují tak, aby je co nejrychleji splatili (i v tomto slova smyslu můžeme chápat pojem rychlá půjčka). Kvůli krátké době splatnosti ale mají lidé vyšší měsíční splátky. V případě nečekaných problémů se pak může snadno stát, že dotyčná osoba nebude moci úvěr splácet. Co v takové situaci dělat?

Ihned se obraťte na poskytovatele své půjčky
Pokud máte problém se splácením, začněte tím, že o něm dáte vědět přímo vašemu poskytovateli půjčky. Nezáleží na tom, zda jde o banku nebo o nebankovní společnost. Svou neschopnost splatit, byť i jen jednu splátku, vždy nahlaste co nejdříve, nejlépe s předstihem, tedy ještě před uplynutím termínu splátky.

Poskytovatel půjčky vám dá rychle vědět, co lze dělat, abyste se se situací vyrovnali. Nejčastěji vám nabídne varianty, jako je buď odložení splátek na několik měsíců, nebo snížení splátek a prodloužení doby trvání našeho úvěru. Po překonání těžšího období si můžete splátky zase nechat navýšit.

Pokud jste pojištění, obraťte se na pojišťovnu
V případě, že máte sjednané pojištění pro případ ztráty schopnosti splácet, ihned pojistnou událost nahlaste na pojišťovnu a nechte si poradit, jak při vyřizování pojistné události postupovat, abyste získali žádané pojistné plnění.

Zkuste snížit své výdaje
Může se stát, že vám na splácení vašeho úvěru nezbývají peníze z naprosto jednoduchého důvodu: příliš mnoho utrácíte. Zkuste si sepisovat své měsíční výdaje a škrtnout zbytné věci. Nemusíte přeci každý den chodit do restaurací nebo do své oblíbené kavárny. Na oblečení a různých službách se dá též opravdu výrazně ušetřit.

Navyšte svůj příjem
Pokud máte práci, kterou po osmi hodinách zaklapnete a nemusíte na ni do druhého dne sáhnout, můžete si sehnat brigádu. Ta vám o něco navýší příjem a pro vás bude značně snazší splátky splatit. Je jisté, že ne každý bude mít na tento bod možnosti, z důvodu časového vytížení a svých vlastních priorit.

Call Now Button