Půjčka na účet

Je půjčka na účet lepší než hotovostní úvěr?

By 17. 10. 202221 října, 2022No Comments

Svět v dnešní době ovládá internet. Téměř všichni máme svůj vlastní účet, na který si většinou necháváme posílat také výplatu a případně i zapůjčené peníze. Nicméně stále existují důvody, které nám mohou ve vlastnění či provozování účtu bránit. Lze si i v takovéto situaci půjčit peníze?

Jak funguje hotovostní úvěr?

Pokud nechcete nebo nemůžete využít možnost zaslání peněz na účet, existuje i v dnešní době možnost jejich získání v hotovosti. O tuto půjčku můžete vybranou společnost požádat online bez nutnosti navštívit pobočku. Stejně tak je to i s podpisem smlouvy, ke kterému může dojít i za pomoci například SMS správy.

Vyzvednutí samotného finančního obnosu může být různé, dle vaší volby. Peníze vám může přivést kurýr samotné společnosti nebo si je můžete vyzvednout na určené trafice.

Na obrázku jsou proti sobě dvě ruce, nad jednou se vznáší mince 1€ a nad druhou několik 500€ bankovek

S čím musíte u hotovostního úvěru počítat?

Tento typ půjčky poskytují zejména nebankovními společnosti, které mají často méně přísné podmínky než banky. Je tedy mnohem snazší na tuto půjčku dosáhnout a její vyřízení netrvá tak dlouho. Dále, jak už jsme zmínili, můžete peníze získat bez vlastního účtu a vyzvednout si je hned na několika místech.

Avšak kromě výhod jsou zde i nevýhody. Poskytovatelům této půjčky, vzhledem k jejímu typu a větší vstřícnosti, hrozí větší rizika, která se snaží nějakým způsobem pokrýt. Často to bývá v podobě vyššího úroku a RPSN, kratší doby splatnosti a celkově menší poskytované finanční částky. Také nesmíte zapomínat, že jak při vyzvednutí, tak při splátkách máte u sebe značný finanční obnos, což je ne vždy úplně příjemné.

Jaké výhody má půjčka na účet?

Půjčka na účet má spoustu výhod. Především vám umožňuje zažádat si a získat požadovaný finanční obnos, aniž byste museli navštívit jakoukoliv pobočku.

Další výhodou v tomto případě je, že poskytovatel o vás může zjistit více informací a vy tak můžete dosáhnout na vyšší finanční obnos. Zároveň neriskujete, že byste o něj přišli cestou z předávky. S menším rizikem pro poskytovatele také souvisí možná delší doba splácení či snadnější prodloužení této doby, což je bezpochyby také ohromnou výhodnou.

Nebankovní společnosti nabízejí nespočet takovýchto půjček. Krátkodobá půjčka se může vyplatit v mnoha různých situacích a záleží jen a pouze na vás, která konkrétně bude ta nejlepší.

Call Now Button