Půjčka na účet

Odzvonilo fyzickým platbám kartou?

By 20. 1. 202221 ledna, 2022No Comments

Již dávno jsme si zvykli, že pokud chceme platit za zboží či služby v obchodě, tak není nutné mít u sebe hotovost, ale stačí přiložit k platebnímu terminálu debetní nebo kreditní platební kartu. V posledních letech ovšem nabývá na síle nový fenomén, kterému říkáme online platby. Tento způsob se nám vkrádá do každodenního života společně s rostoucími tržbami internetových obchodů. Přestože i zde si zákazník může zvolit některou z tradičních platebních metod nazývaných obvykle jako dobírka (zákazník tedy zaplatí až v okamžiku přijetí zboží hotově nebo kartou spedičnímu dopravci), stále větší počet uživatelů využívá některou z variant online platby, tedy úhrady v okamžiku dokončení objednávky zboží či služby.

Platba kartou online
Nejčastěji se jedná o online platbu kartou. Jde o velmi bezpečný způsob úhrady, kdy je potřeba do příslušných formulářových oken, tzv. platební brány, opsat několik údajů z platební karty, kterou chceme danou platbu provést. Zpravidla jde o číslo karty, jméno jejího držitele, dobu platnosti karty a verifikační neboli CVC kód.

Zabezpečení plateb
Tyto údaje jsou před zprostředkovatelem platby zašifrované, takže se není třeba obávat toho, že by zprostředkovatel mohl někdo zneužít. Bezpečnost navíc podporuje i skutečnost, že pro finální potvrzení transakce musí uživatel platbu autorizovat buď pomocí SMS kódu, nebo s využitím aplikace pro mobilní telefon. V obou případech se jedná o autorizaci, kterou zajišťuje bankovní ústav, který platební kartu vydal, takže riziko zneužití je prakticky nulové.

Elektronické peněženky
Platební bránu lze využít i k platbám pomocí elektronických peněženek, z nichž asi nejznámější jsou Apple Pay a Google Pay. Jejich výhodou je to, že při platbě nemusíte opisovat údaje z karty, ale pouze si danou kartu vyberete ze seznamu. Finální ověření (verifikace) pak probíhá obdobně jako při online platbě kartou, přičemž důvodem je skutečnost, že uvedené služby jsou elektronickými peněženkami propojenými s platební kartou.

Nicméně existují i elektronické peněženky, které toto propojení nemají. Typickými zástupci jsou PayPal, Revolut nebo například Skrill. Chcete-li službu využít, musíte si u daného poskytovatele založit účet, pošlete si na něj finanční částku, kterou chcete k elektronickým platbám využít a pak už jenom online platíte. Nespornou výhodou je skutečnost, že při platbě na internetu nikde nezadáváte svoje osobní údaje nebo údaje z platební karty.

Půjčka na účet
Pokud chcete vybrané zboží platit penězi, které si potřebujete vypůjčit, ani to není problém, stačí využít služby půjčka na účet, kdy vám půjčené peníze dorazí na účet, který uvedete v žádosti. V některých případech se může jednat i o účet některého z provozovatelů elektronických peněženek, ale tuto skutečnost si raději předem ověřte u poskytovatele úvěru. Trochu specifickým způsobem online platby je tzv. platební tlačítko. Po jeho aktivaci vás aplikace automaticky navede do vašeho internetového bankovnictví, přičemž vám již předvyplní všechny potřebné parametry platby. Po provedení standardní autorizace se platba okamžitě provede. Podmínkou je samozřejmě mít účet u příslušného bankovního ústavu, který službu poskytuje. Ať už si oblíbíte kteroukoliv z forem online plateb, všechny vám výrazným způsobem zpříjemní nákupy v kyberprostoru, a nejen v něm. A to je vlastně i jejich základní cíl a účel.

 

Call Now Button