Půjčka na účet

Jde získat půjčku na účet, když máte záznamy v registrech dlužníků?

Nikdo se nechce dostat na seznam do registru dlužníků, ale co dělat, když tam už jste? Buď můžete mít pořádné problémy v budoucnu s žádostí o půjčku, anebo půjčku vůbec nedostanete, a to vše jenom kvůli tomu, že jste něco včas nezaplatili.

Jak funguje dluhový registr?
Každý dluh či nezaplacený účet se evidují v různých dluhových registrech. A když potřebujete půjčku, např. na koupi nového vybavení, nebo si chcete vzít hypotéku, tak právě takovéto vroubky vám to mohou pokazit. Poskytovatelé půjček si totiž velmi pečlivě hlídají dluhové registry.

Odborníci radí, že nejdůležitější je mít dobrou úvěrovou historii, tedy půjčovat si rozumně, a hlavně platit včas. Takové klienty mají poskytovatelé rádi, a tedy se dostanou k půjčce dříve a snadněji.

Snažte se tomu předejít
V prvé řadě se snažte předejít jakékoliv možnosti dostat se na takový rejstřík. Možná si myslíte, že když jednou zaplatíte pozdě energetické nebo telefonní společnosti, tak se nic nestane. To je chyba, protože i toto zdánlivě malé opoždění vás může stát zápis v registru dlužníků. Do něj se dostanete, už když dlužíte 500 korun a jste déle než 30 dní po splatnosti.

Pokud jste měli nějakou fakturu po splatnosti déle než 3 měsíce, budete mít v rejstříku zápis. S pozdním splacením půjčky ale počítejte s tím, že se do bankovního a nebankovního registru záznam o nezaplacení dostane po mnohem kratší době než u energetické či telefonní společnosti či u jiné faktury.

Stáváte se hříšníkem?
Pokud jste někde opomněli splátku, kterou jste ale do několika dnů či týdnů uhradili, tak to z vás nespolehlivého klienta neudělá. V záznamech to sice bude, ale banky nad tím umějí přimhouřit oko. V takovém případě pro ně nejste rizikovým žadatelem, a pokud se ptáte, zda vám někdo půjčí, tak odpověď zní, že skoro všichni.

Pokud ale jste v registru SOLUS, ve kterém se objeví záznam až po třech neodeslaných platbách, tak to je větší problém. Data se odsud mažou po třech letech od doplacení celého dluhu nebo rok po doplacení dlužné faktury mobilnímu operátorovi.

V některých případech, kdy např. splácíte hypotéku, ale ještě byste potřebovali půjčku, tak už jste dlužníkem se záznamem v registru, což ale neznamená, že na půjčku nedosáhnete. Může se ale stát, že banka schválí jen nižší částku, než o kterou jste požádali, což je v podstatě ochrana pro banku i pro vás před předlužením.

Odpověď, zda vám někdo půjčí, když máte záznam v registru, zní ano. Velmi ale záleží na každém konkrétním případu klienta a jeho záznamech v registrech, které vyhodnocuje každá banka po svém. Pokud byste potřebovali finance, tak je tu pro vás půjčka na účet.

Call Now Button