Půjčka na účet

Může se měnit výše splátek u půjčky na účet?

V průběhu splácení půjčky se může vaše finanční situace měnit. Každý doufá ve zlepšení, nicméně může dojít i k zhoršení. Ať tak, či onak, v obou případech se hodí mít možnost výši měsíčního poplatku pozměnit. Je možné výši splátky vůbec upravit? A jak proces úpravy probíhá?

Zda lze splátky zvyšovat a snižovat, záleží na každé společnosti. Většina poskytovatelů modifikaci umožňuje. Můžete však narazit i na takové, kteří požadují, aby pravidelně odváděná částka byla po celou dobu stejná. O možnosti přizpůsobení půjčky vaší situaci v průběhu splácení byste se měli zajímat už při samotné žádosti.

Půjčka na účet – kdy je vhodné upravit splátky?

Nejčastěji lidé využívají této služby, pokud se ocitnou ve finanční tísni, a nemají tak dostatečný finanční obnos na měsíční splátky půjčky. Příkladů takových situací je mnoho. Můžete přijít o pravidelný příjem kvůli pracovní neschopnosti nebo úplné ztrátě zaměstnání. Nicméně můžete se ocitnout i v opačné situaci, kdy máte financí dostatek a toužíte po navýšení splátek, abyste půjčku splatili dříve.

Jak o modifikaci výše splátek požádat

Sjednání změny splátek se liší u jednotlivých finančních subjektů. Některé společnosti používají jednodušší postupy, a výši splátky tak upravíte přímo ve svém internetovém bankovnictví z pohodlí domova. Jiné zase požadují vyplnit online formulář a na jeho základě váš požadavek buď schválí, či zamítnou. U některých poskytovatelů sjednáte změnu pouze přes telefon nebo při osobním setkání.

Na obrázku se otec od rodiny při pohledu na vyúčtování drží nevěřícně za hlavu

Každá společnost má jiná pravidla

Cestu k nižším či vyšším splátkám vám však mohou ztížit podmínky, bez jejichž splnění vám poskytovatel nevyhoví. Může se jednat například o bezproblémové uhrazení několika předešlých splátek. Častým požadavkem také je, že nesmíte být v exekučním řízení.

Změna ovlivní i další aspekty půjčky

Pokud se rozhodnete snížit měsíční úhradu, musíte počítat s tím, že dojde k prodloužení celkové délky úvěru, čímž se konečná splatná částka zvýší. Ke změnám může například dojít i v pojištění.

Restrukturalizace přináší i nevýhody

V případě snížení vašich měsíčních závazků vám kromě ulehčení vaší situace může úprava přinést i určitou újmu. Skutečnost, že potřebujete splátky snížit totiž vypovídá o tom, že nedokážete svůj úvěr spolehlivě splácet. Bankovní či nebankovní instituce tak může provést negativní zápis do registru.

Neváhejte svoji situaci změnit

Upravit výši měsíčně odváděné částky nemusí být vždy jednoduché. Změnu však neoddalujte, především pokud vám splácení dělá problémy. Půjčka na účet může být skvělým pomocníkem, avšak pokud ji nebudete spolehlivě splácet, můžete se ocitnout v dluzích.

 

Call Now Button