Půjčka na účet

Svatba a rozpočet: Kreativní nápady a triky, jak ušetřit peníze při svatebním dni

By 28. 6. 202314 července, 2023No Comments

Svatbu si ženy představují už jako malé holčičky. Krásné šaty, květiny, kapela a všichni hosté slzí zatímco nevěsta prochází uličkou. Nadcházející ženich určitě rád splní všechny sny své partnerky, ale kde na to vzít peníze? Taková svatba se totiž může skutečně prodražit.

Rozpočet je důležitý

Potkala vás velká láska, kterou byste rádi stvrdili svatbou? Prvotní nadšení může vystřídat lehký šok a rozmrzení, když si vše propočítáte a zjistíte, na kolik taková veselka může vyjít. Nejde jen o šaty, snubní prstýnky, krásnou výzdobu a hostinu, ale nemalé peníze zaplatíte i za prostory, fotografa nebo třeba organizátora.

Samozřejmě jsou lidé, kteří mají peníze našetřené a mohou si vše dovolit, případně si svatbu naplánují hodně dopředu a peníze našetří. Důležité je si s druhou polovičkou sednout, dohodnout se, jak by měla vaše svatba vypadat, a udělat si rozpočet.

Předně si ujasněte, jestli sdílíte společné představy, a pokud ne, dohodněte se na kompromisech. Jak by celá svatba měla vypadat, jestli chcete oběd pro všechny nebo jen pro rodinu, jaká kapela bude na večerní zábavě nebo jestli budete hostům platit přespání. Každá položka může být důležitá. Vše si sepište a předběžně si spočítejte, kolik vás vše bude stát a jestli na to máte, případně jakým způsobem na to chcete našetřit.

Na obrázce je ženich s nevěstou v náručí na lesní cestě

Na veselkách jsou běžné dary od rodiny a hostů, a to častokrát především v podobě peněžních darů. Někdy se tím zaplatí víceméně celá svatba. Jenže dary dostanete až potom, co musíte vše zaplatit. Udělali jste si rozpočet, ale chcete se brát v kratším termínu a nestihnete našetřit? Rychlá půjčka na účet, kterou si zařídíte snadno i na poslední chvíli přes internet, vám může pomoct se zaplacením do té doby, než se vám sejdou peníze od hostů.

Není potřeba mít vše jako z magazínu

Pohádkové svatby, které vídáte v časopisech, televizi nebo na internetu, jsou sice krásné, ale ne každý si je může dovolit. Naštěstí můžete mít krásný den i za míň peněz, stačí se trochu omezit a volit levnější varianty. Nemusíte mít nutně úplně tradiční svatbu, hlavní je, aby se líbila vám.

Dříve bylo běžné, že se hostům dávaly výslužky v podobě krabic s cukrovím, občas se dávají ještě před svatbou. Nikdo vám určitě nebude zazlívat, když tento bod vynecháte. Stejně tak není nutné pořádat slavností oběd pro všechny hosty. Pozvěte jen rodinu a zbytek až na večerní raut a zábavu. Občas hosté ocení víc grilování než komplikované menu a elegantní dobroty.

Šaty jak pro princeznu, které si určitě každá žena přeje, si nemusíte nutně nechávat šít. Chcete ušetřit? Popřemýšlejte nad nákupem online, třeba použitých šatů, které na sebe někdo vzal jen jednou. Vám skvěle poslouží a ještě ušetříte. Doplňky jako závoj, šperky nebo třeba podvazek vám také mohou ušetřit pár korun, pokud je nutně nepotřebujete.

Důležité je samozřejmě místo konání a výzdoba. Můžete zvolit krásný hotel s restaurací a ubytováním, ale farma nebo venkovní posezení a venkovní raut má přece také svoje kouzlo, naopak to může přinést uvolněnou atmosféru. Navíc, taková svatba na louce za městem s přírodou kolem vám může ušetřit i za výzdobu, protože luční kvítí si můžete sami natrhat a nazdobit do váz.

Opravdu záleží na tom, co je pro vás důležité. Například i luxusnější svatby se dají dělat levněji, pokud vynecháte organizátora a vyberete si datum mimo hlavní sezónu.

Svatba ve velkém, nebo romantika jen se svědky?

V některých kulturách jsou velké svatby nutností. Třeba v Řecku se zvou nejen všichni příbuzní a přátelé, ale častokrát i všichni sousedi nebo obyvatelé místní vesnice. Svatba se pak může vyšplhat na enormní sumu, na kterou si rodiče nebo novomanželé musejí třeba i půjčit.

Ale je dobrý nápad brát si na svatbu půjčku? Jestliže víte, že dostanete peníze nebo budete bez problémů zvládat splátky, nemusíte se bát. Pokud byste se měli dostat do dluhu, který by vám ztížil život, je lepší zvolit menší variantu svatby, která vám tolik nezasáhne do společného rozpočtu.

Svatební cesta je důležitý závěr každé veselky. Co takhle ji spojit se svatbou samotnou? Představte si exotiku, jen vy, partner a dva svědci. Nepotřebujete nákladný catering, oblečení, výzdobu ani profesionální kapelu. Prostě se vezmete někde na pláži a ušetříte spoustu peněz. Pokud stojíte prostě jen o soukromí bez výletu, vezměte se jednoduše jen se svědky doma, zajděte si na sváteční večeři a případnou hostinu můžete udělat klidně jiný den nebo vůbec.

Spoustu věcí si zvládnete připravit i sami

Na svatbě nemusí být vše na míru a od profesionálů, spoustu věcí si v rámci ušetření peněz zvládnete zařídit a vyrobit sami.

Na obrázku žádá muž ženu o ruku pod noční oblohou.

Můžete začít pozvánkami, které se dají vyrobit ručně, přes výzdobu, kterou si zvládnete sami zařídit, až po občerstvení, na kterém se může podílet celá rodina. Takový domácí bramborový salát a řízky a s láskou připravené chlebíčky nic nepřekoná. Alkohol a pití můžete nakupovat dopředu vždy, když bude ve slevě.

Poptejte se přátel a známých, jestli neznají někoho, kdo rád hraje na instrumentální nástroj nebo třeba zapáleného dýdžeje, který roztančí každou party. I na rozvozy domů se dají poprosit kamarádi a nemusíte platit drahé řidiče.

Pár tipů na závěr

Kamarádi i rodina určitě rádi pomohou jak u příprav, tak během celé akce i úklidu. Stačí si rozdělit úkoly a domluvit se, koho co baví a kdo se o co postará. Svatební dort je jedna z těch dražších položek na seznamu, ale pokud netrváte na třípatrovém s luxusním zdobením, určitě můžete poprosit šikovnou kamarádku, kterou pečení baví.

Jak je to s placením a co vše by mělo být pro hosty zdarma? Pokud je vaše hostina v restauraci a máte omezený rozpočet, je úplně v pořádku neplatit tvrdý alkohol. Sami si určete, co půjde z vašeho rozpočtu a co si zaplatí každý sám.

Call Now Button