Půjčka na účet

Je životní pojištění výhodné? Jen pokud je správně nastavené!

Životní pojištění nám má pomoci v případě zdravotních obtíží či úrazů. Jenže ne vždy tomu tak je. Stačí, aby pojistka byla špatně nastavená a může způsobit víc škody než užitku.

Kdy je nejlepší životní pojištění uzavřít?

Životní pojištění se sjednává většinou, když jsou děti malé nebo když si třeba vezmeme hypotéku. Jedná se tedy o případy, kdy by nám zdravotní potíže a s nimi spojená neschopnost pracovat mohly výrazně zkomplikovat život. Má tak za úkol nám pomoci ochránit příjem a rodinnou domácnost, když to bude nejvíce třeba.

Kdy tedy pojištění uzavřít? Čím dříve, tím lépe. Čím jste mladší, tím levnější pojistka je. Pojišťovny totiž nepředpokládají žádné vážné zdravotní problémy, a tak celé pojištění pro vás bude mnohem výhodnější. Nejenže cena bude jiná, ale bude obsahovat i méně výluk z plnění než u starších pojištěnců.

Je ale velmi důležité, abyste svou pojistku často aktualizovali. Tato aktualizace by měla proběhnout minimálně jednou za dva roky nebo v případě nějakých relevantních událostí.

Správné nastavení je základ

Hlavní účel životní pojistky je zajištění příjmů rodiny a zachování jejího standardu v případě, že se vám něco stane. Proto její nastavení záleží na údajích o vaší domácnosti. Důležité pro výpočet jsou nejen vaše příjmy, ale především vaše výdaje, jako jsou měsíční náklady na chod domácnosti, pokrytí splátek atd.

Mít správně nastavené pojištění je tedy velmi důležité. Zaměřte se hned na dva faktory.

Prvním jsou rizika, jejichž krytí vychází z vaší individuální situace. Druhým je nastavení správné výšky pojistného krytí, tedy částky, kterou vám pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.
Absolutním základem u životního pojištění by mělo být pojištění pro případ smrti z jakýchkoliv příčin a také pojištění takzvaných velkých rizik.

Zbytečně nepojišťujte malichernosti

Problém dnešních pojišťovacích agentů je v tom, že se snaží zahrnout drobná rizika, která stojí spoustu peněz a dávají se do smluv na úkor jiných a závažnějších rizik.

Získat odškodnění za zlomenou nohu možná vypadá lákavě. Ovšem podstatnější je myslet na to, co by se stalo, kdybyste skončili na invalidním vozíku natrvalo.

Kolik stojí dobře nastavená pojistka?

Průměrné pojistné stojí okolo 1000-1500 Kč měsíčně. Odborníci se shodují, že by tato cena měla odpovídat zhruba 5 % příjmů pojištěnce.

Trochu jiné je to u kuřáků a lidí s vyšší tělesnou hmotností, kde může být cena pojistného až dvojnásobná. Jakkoliv je ale tato cena vysoká, je důležité si uvědomit, kolik toho pro vás dokáže udělat v případě nouze. Proto pro případ, že vám zrovna vypadne příjem nebo nebudete schopni pojištění zaplatit, je tu například půjčka na účet.

Call Now Button