Půjčka na účet

Nemůžete splácet půjčku na účet? Hlavně komunikujte

Život nás často staví do nepříjemných situací. Příkladem může být moment, kdy zjistíme, že jsme na tom bídně, co se financí týče. Jestliže jsme dlužníky, k ostatním starostem se přidává také ta, zda budeme schopni závazek splácet. Co dělat, když zjistíme, že si nadále se splátkami neporadíme?

Urychleně se obraťte na svého poskytovatele

Riziko pádu do dluhové pasti straší asi každého. Nikdo se do ní dostat nechce. Když vám však nezbývají peníze na splácení úvěru, ocitáte se na velmi tenkém ledě. Upadnout do dluhových problémů se najednou zdá snazší než kdy jindy. Nezoufejte však předčasně. Jestliže budete dodržovat pár základních pravidel, tomu nejhoršímu se vyhnete.

Na obrázku je dívky držící v ruce mobilní telefon

Základem je komunikace. Toto pravidlo platí nejen ve vztazích. Jakmile si přiznáte, že již nemáte dostatek financí na pokrytí výdajů spojených s vaší půjčkou, ihned kontaktujte svého poskytovatele a o celé skutečnosti ho informujte. Zametání problémů pod koberec opravdu nemá smysl. Čím dříve o své situaci dáte vědět, tím rychleji a efektivněji své problémy vyřešíte.

Jaká řešení vám společnost může nabídnout?

Když bude společnost o vašich problémech vědět, může vám nabídnout hned několik východisek. Věřte, že v zájmu každé poctivé společnosti je, aby klient vypůjčenou částku v pořádku splatil. Nemá tedy žádný důvod házet vám klacky pod nohy.

V některých případech stačí, aby si klient snížil splátky. Nejčastěji vám však finanční instituce nabídne dočasné odložení splátek neboli splátkové prázdniny. Získáte tím dostatek času, abyste svoje finance mohli posílit a poté nadále pokračovat ve splácení dluhu.

Snižte své výdaje a zvyšte svůj příjem

Nezapomínejte však, že řešení, se kterými poskytovatel přijde, jsou pouze dočasná. Abyste svoje finance měli pod kontrolou, je potřeba zjistit, co ve skutečnosti stojí za tím, že nemáte dostatek peněz na splátky.

Důvodem může být nenadálá situace, jako je ztráta zaměstnání. Příčinou však může být jednoduše i to, že příliš mnoho utrácíte. Zkuste se zamyslet nad tím, kde by se dalo ušetřit. Pomoci vám může pečlivé zapisování všech výdajů.

Zabývat byste se měli i tím, jestli problémem není nedostatečný příjem. Máte možnost změnit práci a získat tím větší platové ohodnocení? Nestálo by za to zkusit nějakou brigádu? To jsou otázky, na které byste si měli odpovědět.

Možností je refinancování

Jednou z možných příčin vaší neschopnosti úvěr splácet může být to, že vaše půjčka na účet spolu s ostatními vašimi úvěrovými produkty zkrátka dávají dohromady příliš vysokou měsíční splátku. Zkuste tedy všechny své úvěry konsolidovat do jednoho.

Call Now Button