Půjčka na účet

Můžu získat půjčku i o víkendu?

Nepříjemná finanční situace vás může zastihnout opravdu kdykoliv, a to i o víkendu. Jenže během těchto volných dní může být rychlé sehnání peněz opravdu problém. Jde vůbec tato situace nějak vyřešit?

Vyřídím půjčku o víkendu?

Vyřídit půjčku o víkendu lze pouze u některých společností, většinou se jedná o ty nebankovní. Tito poskytovatelé chápou, že do nepříjemné situace se mohou klienti dostat v jakýkoli den, a tedy je potřeba být jim nápomocný každý den v týdnu. U většiny nebankovní institucí tak bývá pravidlem, že pracují nonstop. Mohou ale existovat i výjimky.

Na obrázku je muž pracující na tabletu

Pokud tedy budete žádat o úvěr u některé z takových společností, nejprve si zjistěte, zda pracují i o víkendu a také, zda si účtují nějaké extra poplatky.

Banky většinou o víkendu ani o svátcích nepracují. Pokud tedy budete žádat o úvěr těsně před takovým dnem nebo v jeho průběhu, celý proces vyřízení se může velmi protáhnout. Může se jednat až o 6 kalendářních dní. I zde je ale nutné si podmínky vyřízení zkontrolovat.

Záleží také, zda se jedná o transakci v rámci jedné banky, či komunikují banky dvě. V prvním případě obvykle trvá převod podstatně kratší dobu.

Půjčky poskytované o víkendu se moc neliší od těch klasických, například půjčka na účet má stejné podmínky. Lišit se ale může výše poplatků za vyřízení.

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou možnosti půjčení peněz o víkendu je samozřejmě dostupnost v případě nouze. Nezáleží tedy na tom, kdy peníze potřebujete, ale ani kde se nacházíte. Tyto půjčky většinou můžete vyřídit online z pohodlí domova. Potřebujete pouze počítač nebo mobilní telefon a připojení k internetu. Tím se také velmi zrychlí celý proces vyřízení, tedy požadované peníze můžete mít na účtu ještě v ten samý den.

U takovýchto půjček je nevýhodou to, že mají vyšší RPSN. Na to je důležité si dávat pozor, abyste na splátkách půjčku několikrát nepřeplatili. Pečlivě si proto přečtěte smlouvu i obchodní podmínky.

Call Now Button