Půjčka na účet

Je půjčka na účet řešením neplánovaných výdajů?

Můžete mít vše naplánované, všechny výdaje a příjmy budete mít spočítané, ale co když se vám najednou rozbije auto? Může se stát, že váš rozpočet s takovým nečekaným výdajem nebude počítat. Co dělat? Rozhodně nejlepší je vždy mít alespoň malou železnou rezervu, ale když ani ta nebude stačit, tak se můžete poohlédnout po rychlé půjčce nebo jiném produktu vhodném pro takovéto situace.

Mějte rezervu

Pro takovéto nečekané situace by každý měl mít naspořenou finanční rezervu, po které může sáhnout. Tyto peníze by měly být snadno dostupné, nejlépe na běžném účtu, abyste je mohli rychle použít. Také ale může nastat situace, že nějaké finance naspořené máte, ale na pokrytí výdajů to nestačí. V takovém případě často nezbývá nic jiného než si půjčit.

V dnešní době banky i nebankovní společnosti nabízejí několik základních možností, jak řešit nečekané výdaje a kde získat dostatečný finanční polštář pro takové situace. Finanční rezervy je možné rozdělit do několika skupin, a to na kreditní karty, kontokorent a půjčky nebankovních institucí. Všechny tyto možnosti mají společnou snadnou dostupnost půjčených peněz a jejich získání trvá jenom pár minut.

Na obrázku sedí pár u stolu nad papíry, s otevřeným notebookem

Kreditní karta

Hlavní výhodou kreditní karty je to, že ji dnes získá každý, a navíc díky bezúročnému období si můžete půjčit rychlé peníze bez úroku. Stačí je vždy z další výplaty včas splatit. Má ale i nevýhody. Jednou z nich jsou poplatky za vedení. Pokud kartu nepoužíváte pravidelně a neplatíte s ní často, tak za poplatky můžete zaplatit i přes tisícovku za rok.

Kontokorent

Kontokorent se liší od kreditní karty hlavně tím, že u něj nenajdete tak vysoké poplatky. Kontokorent je zjednodušeně povolení od vaší banky, že můžete jít do mínusu na svém účtu, ale jednou ročně musíte svůj účet vyrovnat na nulu. U kontokorentu neplatíte žádné poplatky, maximálně za zřízení. Jakmile se ale dostanete do mínusu, tak platíte úroky.

Nebankovní půjčka na účet před výplatou

Další variantou je nebankovní půjčka. Ty poskytují nebankovní společnosti, které se více zaměřují právě na rychlé půjčky před výplatou nebo v případě nouze. Tyto půjčky vyřídíte snadno a rychle z pohodlí domova. Stačí vám pouze mobil nebo počítač s připojením na internet a číslo bankovního účtu.

Jelikož nebankovní poskytovatelé půjčují peníze snadno a rychle, tak většinou nemůžete žádat o příliš vysoké částky. Nebankovní půjčky jsou tak spíše vhodné na rychlé pokrytí nejnutnějších výdajů, ne na dlouhodobější záležitosti.

Obecně je půjčka na účet vhodným řešením jakožto rychlá náplast před výplatou. Tomu odpovídá i její splatnost – ta může být v řádu týdnů nebo maximálně měsíců, a nepotáhne se s vámi roky.

Call Now Button