Půjčka na účet

Je možné získat v 18 půjčku na účet?

Oslavení 18. narozenin je pro každého mimořádná událost. Po dosažení této věkové hranice se mnoho změní. Začínáte být zodpovědní sami za sebe, což každý pocítí jinou měrou. Někdo je stále finančně závislý hlavně na rodičích, jiný už pracuje a hledá si vlastní byt. Každý ale může pocítit finanční tíseň a potřebu získat nějaké peníze navíc. Ať už na zajištění základních potřeb v začátcích finanční nezávislosti na rodičích, jako je placení nájmu, nebo na vysněné cestování po druhé straně zeměkoule. Ať tak, či onak – je vůbec možné získat v 18 půjčku?

Některé finanční instituce mají dolní věkovou hranici, od které lze žádat o úvěr, nastavenou na 21 let, některé dokonce až na 25 let. Zaručují si tím dostatečnou finanční gramotnost klienta a větší pravděpodobnost odpovědného splácení úvěru. Nicméně většina institucí poskytuje úvěry lidem už po dosažení 18. roku života. Úspěšné schválení úvěru ale nezávisí pouze na věku, ale i na dalších okolnostech.

Jaké faktory schválení půjčky ovlivňují?
Poskytovatel, od kterého se rozhodnete si peníze půjčit, bude zejména kontrolovat vaši způsobilost pro splácení úvěru. Po dovršení osmnácti se sice člověk stává dospělým, avšak to nemusí nutně znamenat, že je schopen zodpovědně vypůjčené peníze splácet.

Úvěrová společnost může po žadateli požadovat doložení příjmů, výdajů či potvrzení o stálém zaměstnání. Tyto podmínky mnoho mladých lidí nesplní. Ačkoli to není pravidlem, většina lidí stále ještě v 18 studuje, nemá stálý měsíční příjem, natož dlouhodobé zaměstnání, čímž se jim vypůjčení peněz znemožní.

Pohledy na bonitu se různí
Na druhou stranu ověřování bonity klienta se u každé finanční instituce liší. Banky si na úvěruschopnost zákazníka potrpí. Na trhu ale nalezneme i nabídky půjček od nebankovních institucí, které v ověřování klienta nejsou tak přísné. Vybírat můžeme z široké nabídky (například půjčka bez doložení příjmu, rychlá půjčka.

Nebankovní společnosti nabízejí i další produkty vhodné pro studenty, např. půjčku ihned zdarma. V tomto případě společnost klientovi neúčtuje žádné poplatky navíc a klient zaplatí přesně tolik, kolik si půjčil, což může být pro mladé lidi, kteří nemají peněz nazbyt, velké ulehčení.

Zkuste studentskou půjčku
Další možností pro čerstvě dospělé lidi, kteří stále studují a kvůli nedostatečnému příjmu by s žádostí o běžný úvěr neuspěli, je speciální půjčka přímo určená pro studenty. Poskytuje ji velké množství společností, které věří, že po dokončení studia klientovi příjem bude stoupat, tudíž nemají strach z nesplácení úvěru. Podmínkou je denní studium a věk maximálně 26 let.

Obecně lze říci, že půjčka na účet v 18 není nemožná. Záleží však na konkrétním člověku a jeho životní situaci. Je důležité promyslet, jestli finanční výpomoc nutně potřebujete a zdali půjčení peněz není pouhý rozmar. Obzvláště se pak ujistit, jestli budete úvěr schopni splácet. Dluhy se s člověkem často táhnou po celý život a není lehké se jich zbavit.

Call Now Button