Půjčka na účet

Co získám rychleji – hotovostní půjčku, nebo půjčku na účet?

Když potřebujeme půjčku, často nemáme času nazbyt. Snažíme se tedy vyjednat úvěr co nejrychleji. Na rychlost má však vliv i typ produktu, který si vybereme. Pokud tedy váháte, o jaký konkrétní úvěr požádat, abyste finance získali co nejdříve, přečtěte si následující řádky.

Jakým způsobem peníze získáme rychleji? Odpověď není jednoduchá

Základní rozdělení úvěrů je na hotovostní a bezhotovostní. Jak už z jejich názvů plyne, rozdíl mezi nimi je v tom, že u hotovostní půjčky vám poskytovatel peníze vyplatí na ruku, zatímco u bezhotovostní vám je pošle na účet. Která cesta je rychlejší?

Na obrázku jsou hodiny odpočítávající čas

Pokud bychom měli bez rozmýšlení odpovědět, řekli bychom, že rychlejší je bezhotovostní půjčka. A opravdu tomu tak ve většině případů je. Bezhotovostní půjčku totiž často vyřídíme online. Při jejím sjednávání tedy nemusíme vážit cestu na pobočku a celou záležitost vyřídíme z pohodlí domova. Nicméně není to pravidlem. Jak to tedy ve skutečnosti je?

Ačkoliv je půjčka na účet většinou rychlejší než hotovostní, celý proces se může zkomplikovat tak, že se nevyhneme návštěvě pobočky. Doba sjednávání se tím může značně natáhnout.

Jak probíhá vyřízení hotovostní půjčky?

I hotovostní půjčka má různé formy. V nabídce najdeme jak takovou, kterou můžete sjednat pouze na pobočce, tak i takovou, kterou lze zčásti sjednat přes internet. Čímž se výrazně šetří čas. Jak takový proces funguje?

Na stránkách poskytující společnosti si vyplníte žádost o úvěr. Následně celý schvalovací proces proběhne přes internet či po telefonu. Dokonce ani k podpisu není potřeba vaše fyzická přítomnost, identitu potvrdíte například přes SMS zprávu. Nejčastěji si peníze můžete vyzvednout na pobočce společnosti.

Nicméně setkat se lze i s takovými institucemi, které umožňují si sjednané peníze vyzvednout na stánku trafiky či dokonce v čerpacích stanicích. V některých případech vám peníze může domů přivézt kurýr.

Na rychlost má vliv i konkrétní společnost

Nesmíme zapomenout, že záleží i na tom, jaká konkrétní společnost nám úvěr poskytuje. Některé společnosti, zpravidla banky, mají větší nároky na úvěruschopnost žadatele, tudíž ověřování zabere více času. Naopak zákazníci u poskytovatelů, kteří jsou v tomto ohledu méně přísní, mají půjčku vyřízenou rychleji.

Call Now Button