Finanční rádce

PROFI CREDIT ve spolupráci s televizí V1 přináší edukativní pořad Finanční rádce, ve kterém dozvíte spoustu zajímavých informací.

PROFI CREDIT Vám ve spolupráci s televizí V1 přináší nový edukativní pořad Finanční rádce. V průběhu 11 dílů se budete mít možnost dozvědět, jak plánovat rodinný rozpočet, co je to RPSN či na co si dávat pozor při uzavírání úvěrové smlouvy. Veškeré odvysílané díly pak můžete rychle a jednoduše najít v našem video archivu.

FINANČNÍ RADCE NA YOUTUBE

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je úvěr, který poskytuje jiná finanční instituce než banka. Nebankovní úvěrové společnosti preferují při řešení nebankovní půjčky osobní přístup bez přísně omezujících parametrů. Banky jsou svázané tabulkami a nařízeními, jejich ideální klient je člověk s vysokým dlouhodobě prokazatelným příjmem, bez dalších závazků a hlavně bez zápisů v registrech dlužníků. V dnešní složité době je bohužel spousta lidí, kteří se do těchto kategorií nevejdou, a proto volí nebankovní půjčku.

Nebankovní instituce jsou totiž benevolentnější, co se týče požadavků na žadatele. Většina z nich posuzuje finanční bonitu klientů mnohem mírněji než bankovní domy. Dá se říci, že se přizpůsobily potřebám klientů, kteří nemají šanci uspět v bance. Ať už z důvodu bonity nebo třeba kvůli rizikovému podnikání. Nejen tyto situace se poskytovatelé naučili řešit, a nedívají se na žadatele zaujatě. Díky tomu předčí nabídky bank. Častokrát poskytnou nebankovní půjčku i žadatelům, kteří by na bankovní úvěr nikdy nedosáhli.

Nespornou výhodou je také flexibilita a rychlost poskytovatelů nebankovních půjček. Většinou vyplácejí peníze rychle a s minimální administrativou. Nebankovní úvěr lze navíc většinou sjednat už od nižších částek oproti úvěrům bankovním.

Nevýhodou nebankovní půjčky ve srovnání s úvěry poskytovanými bankami je však vyšší úroková míra a RPSN. Díky nižším požadavkům na bonitu klienta totiž podstupují nebankovní poskytovatelé vyšší riziko, že jim úvěr nesplatí.

Nebankovní půjčky mohou být dlouhodobé i krátkodobé. Krátkodobé financování v řádu týdnů či měsíců je známější jako překlenovací nebankovní půjčka. V praxi je to rychlá, ale dražší nebankovní půjčka, která je následně vyplacena dlouhodobou nebankovní půjčkou. Dlouhodobé půjčky splácejí klienti několik měsíců nebo let a mají mnohem přijatelnější parametry, nižší splátky i úrokové sazby. Některé úvěrové společnosti nabízejí půjčky, které se blíží nabídkám bank.