Půjčka na účet

3 kroky k získání půjčky na účet

Pro případ, že plánujete žádat o půjčku, je vhodné se připravit tak, aby vás nic nepřekvapilo. To zahrnuje nejen shromáždění potřebných dokumentů, ale také zvážení své bonity společně s možnostmi pro splácení a v neposlední řadě výběr vhodného poskytovatele úvěru.

Na obrázku jsou vidět 3 prsty na zvednuté ruce

 1. Buďte předem připravení

  Ještě předtím, než o samotnou půjčku zažádáte, byste si měli pročíst dostupné informace a následně shromáždit veškeré potřebné dokumenty. Obecně se jedná o osobní doklady pro ověření identity (např. občanský průkaz nebo cestovní pas), doklad o vašich stabilních příjmech a potvrzení, že jste občanem České republiky nebo máte na území ČR trvalý pobyt.

 2. Zvažte své možnosti

  Jakožto žadatel o půjčku si rozhodně nechcete na svá ramena naložit větší závazek, než zvládnete pohodlně splácet. Je proto dobré si propočítat, jak vysokou splátku si můžete dovolit. Nezapomeňte přičíst poplatek za poskytnutí půjčky u společnosti, která si jej účtuje.

  Pokud půjčka na účet, kterou vám nabídnou, má větší splátku, než byste si přáli, možná bude lepší se poohlédnout po službách jiné společnosti. Je totiž nutné, abyste si kvůli své vlastní bezpečnosti ponechali finanční rezervu pro případy nečekaných výdajů.

  Dalším faktorem je samozřejmě vaše bonita, kterou poskytovatel ve většině případů kontroluje. Poměr doložitelných příjmů společně s vašimi výdaji a záznamy v registru dlužníků vytváří celkový obrázek toho, s jakou pravděpodobností dokážete své závazky splácet vzorně a včas. I se špatnou bonitou vám může projít žádost o úvěr, ovšem s velkou pravděpodobností vás čekají vysoké úroky.

 3. Vyberte si vhodného věřitele

  Když už máte jasno, jak na tom finančně jste, a také máte představu o tom, jak bude vypadat vaše žádost, nastává ideální čas se poohlédnout po vhodném poskytovateli.

  Na tento krok si pokud možno vymezte více času. Namísto toho, abyste se spokojili hned s první nabídkou, pokuste se najít takovou společnost, jejíž podmínky jsou pro vás nejschůdnější a odpovídají vašim požadavkům.

Jakmile najdete ideálního věřitele, stačí jen podat žádost o půjčku. To můžete hned dvěma způsoby a je tedy jen na vás, kterou variantu preferujete. Máte-li raději osobnější přístup, můžete o půjčku zažádat na pobočce nebo na schůzce s úvěrovým poradcem. Pokud ale nechcete nikam cestovat, můžete podat také žádost online.

Call Now Button