Půjčka na účet

Vyplatí se brát si na rekonstrukci půjčku na účet?

Pro mnoho lidí je vlastní bydlení snem, za jehož splněním jdou celý život. Bohužel se dnes málokomu podaří pořídit si byt nebo dům bez finanční injekce. A stejné je to i se sháněním peněz na rekonstrukci, máte-li starší nemovitost.

Materiál potřebný k rekonstrukci vás vyjde dráž než dřív

Ať už jste se rozhodli rekonstruovat právě koupenou nemovitost nebo svůj starý domov, bez peněz to nepůjde. A to ani v případě, že máte manžela zedníka, tatínka instalatéra a bratra elektrikáře.
Největší položkou při rekonstrukci je totiž dlouhodobě materiál. Ten je navíc v posledních letech velmi drahým a často nedostatkovým zbožím. I na něco tak základního, jako jsou tvárnice nebo dlaždice, můžete čekat měsíce. Celosvětová pandemie v roce 2020 způsobila prodlevy dodávek stavebních materiálů a jejich skokové zdražování.

Na obrázku je na stole vyskládané nářadí

Vyplatí se půjčka na rekonstrukci?

Z toho důvodu museli rekonstrukci zastavit nebo odložit tisíce rodin. Cenový odhad projektu se totiž po těchto změnách zvedl často i o 40 %. Lidé, kteří čekat nemohli nebo nechtěli, proto často museli přistoupit k řešení zvanému nebankovní půjčka. A to i ti, kteří už jednu půjčku na rekonstrukci sjednanou měli.

Vzhledem k tomu, že se nepředpokládá výraznější zlevňování stavebních materiálů ani služeb řemeslníků, se ale není čemu divit. Další čekání by totiž mohlo rozdíl v nákladech ještě prohloubit. Rekonstrukce, byť s půjčkou, je investicí, která se jednoznačně vyplatí. Je potřeba si uvědomit, že investujete do svého majetku a koneckonců také zhodnocujete danou nemovitost.

Jaký typ půjčky je na rekonstrukci ideální?

Potřebujete půjčku na rekonstrukci vaší domácnosti? Podle průzkumů vychází jako jedna z vhodných variant takzvaná půjčka na účet. Jedná se o bezhotovostní půjčku, jejíž schválení a vyplacení bývá většinou rychlejší než u půjček v hotovosti. Obzvláště pak u nebankovních společností není výjimkou ani vyřízení během jednoho dne. Kritéria nebankovních věřitelů totiž nejsou tak přísná, jako je tomu v bankách.

Před sjednáním půjčky na rekonstrukci byste měli vědět, kolik peněz budete přesně potřebovat. Od toho, ale také od vaší úvěruschopnosti, se totiž odvíjejí podmínky půjčky a splácení, které vám věřitel nabídne.

Call Now Button