Půjčka na účet

Pojištění u půjčky na účet: Kdy se doopravdy vyplatí?

By 13. 6. 202230 dubna, 2024No Comments

Představte si, že splácíte půjčku, hypotéku nebo leasing a najednou přijdete o veškeré příjmy. Může se stát, že onemocníte nebo vaše firma zkrachuje a vy nebudete schopni splácet své půjčky. Proto existuje možnost pojištění schopnosti splácet úvěr. V tomto článku se dozvíte, proč se pojištění vyplatí a kde si takovou půjčku zřídit.

Stručné informace o zpracování Vašich osobních údajů pro potřeby pojištění naleznete zde.

Liší se pojištění u různých společností?
Na pojištění schopnosti splácet úvěr narazíte v různých variantách téměř u všech pojišťoven a v některých případech i u bank. Většina institucí ale nabízí pouze rizikové životní pojištění (pojištění pro případ úmrtí) a kapitálové či investiční životní pojištění (pro případ úmrtí nebo dožití spojené se spořením).

Jaké splátky si lze pojistit?
Pojištění se většinou uplatňují na finanční leasing, spotřebitelský úvěr, splátkový prodej, osobní bankovní půjčku, hypoteční úvěr, ale také na revolvingový úvěr spojený s kreditní kartou anebo úvěr ze stavebního spoření.

Pojištěním může být krytá také půjčka na účet, která vám dokáže pomoci ve finanční tísni.


Komu se vyplatí
Pojištění pracovní neschopnosti se vyplatí především osobám samostatně výdělečně činným, které si neplatí nemocenské pojištění a kterým by pracovní neschopnost (např. úraz či nemoc) znemožnila splácet finanční závazky vůči finančním institucím.

Pokud toto pojištění máte sjednané, tak pojišťovna za vás přebírá buď úhradu měsíčních splátek, nebo vám vyplácí denní dávku ve stanovené výši. V obou případech se tak děje po určité lhůtě, např. 30 nebo 60 dnů trvání pracovní neschopnosti.

Pro zaměstnance se hodí pojištění ztráty zaměstnání, při kterém pojišťovna přebírá úhradu měsíčních splátek v případě propuštění. I zde funguje určitá lhůta, která obvykle trvá dva měsíce. Za pojistnou událost pojišťovna nepovažuje ztrátu zaměstnání, ke které dojde do 90 dnů od počátku pojištění, tedy od podpisu smlouvy.

Call Now Button