Půjčka bez registru

Mám u půjčky bez registru jistotu, že ji získám? A je vůbec bezpečná?

Potřebujete si půjčit? Nabídka finančních produktů je naštěstí rozmanitá, poskytovatelé se vám chtějí zavděčit. Už jen kvůli tomu byste měli být před některými půjčkami velmi ostražití a pohlížet na ně se střízlivýma očima bez nasazení růžových brýlí. Především u půjčky bez registru dvakrát zvažte, než se k podpisu úvěrové smlouvy uchýlíte. Mluvíme totiž o nejrizikovějším produktu na finančním trhu.

Co je to půjčka bez registru

Ať už potřebujete peníze na nové auto, sedací soupravu nebo dlouho odkládanou dovolenou, půjčka se jeví jako ideální východisko ze situace, aniž byste museli čekat na další výplatu. Jenže ne každá půjčka je snadno získatelná. Ke schválení mnohých nedojde, protože má člověk škraloup či takzvaný „černý puntík” v registru dlužníků. V takovém případě začnou žadatelé na internetu hledat půjčky bez registru. A ty se jim mohou zdát velmi atraktivní.

Na obrázku je muž, který se zoufalým výrazem čte v novinách

Proč? Jejich poskytovatelé totiž nenahlíží do registru dlužníků čili nezjišťují, jaká vaše úvěrová historie byla. A tak velmi často s velkou radostí schvalují částku, o kterou žádáte. Půjčka bez registru je tedy přesně tímto – nebankovním úvěrem, jehož schválení není závislé na vaší finanční historii. Především ale její poskytování zakazuje zákon.

Věřitelů poskytujících půjčky bez nahlížení do registrů dlužníků proto v současné době už moc není. Poskytovatel úvěrů ze zákona musí kontrolovat registry a řádně zkoumat bonitu svých potenciálních klientů.

Mazání medu kolem pusy

Jak jsme ale také naznačili, mluvíme o jednom z nejrizikovějších a také nejnebezpečnějších produktů na finančním trhu. Tím, že poskytovatelé procházejí úvěrovou historii svých klientů, je do jisté míry chrání. Tedy nejen je, ale také sebe. Poskytovatelé půjček totiž netouží po neplatičích a dlužník zase určitě neprahne po exekuci, která by z nespláceného úvěru vznikla.

Řada lidí se domnívá, že ani v případě malého škraloupu v registru dlužníků věřitelé žádost o požadovaný úvěr neschválí. A tak k nebankovním půjčkám bez registru tíhnou prakticky automaticky. Poskytovatelé však také dokážou přimhouřit oko, proto bychom se neměli na půjčky bez registru automaticky upínat. Raději bychom to měli vždycky zkusit tou řádnější a bezpečnější cestou.
Cílová skupina je jasně stanovená

Člověk se může ptát, jestli vůbec existuje tak velké spektrum těch, kteří o tento typ úvěru požádá. Ve skutečnosti mají společnosti poskytující rizikový finanční produkt přesně stanovenou cílovou skupinu čili přesně vědí, koho oslovují.

Zpravidla jsou těmi ideálními klienty jedinci, kteří se dostali do problémů, s nimiž si neumí poradit. Poskytovatelé úvěrů bez nahlížení do registru sází na emoce a silné rozrušení, které výrazně ovlivňuje klientovo rozhodování. Jejich tajným esem v rukávu je touha po rychlém vyřešení situace, v níž se jeví tím jediným východiskem právě ona půjčka.
Mnoho metod pro získávání klientů

Jelikož se i vlivem současné nejisté situace u nás zvýšil o tyto půjčky zájem, zvedlo se také množství metod pro získávání klientů. V marketingových sloganech proto velmi často můžeme vidět tvrzení, že se jedná o řešení situace, kdy banka úvěr zamítla. Už se ale nikde nemluví o tom, jaká úskalí tento typ úvěru přináší. Ani o tom, že je její poskytování nezákonné.

Úvěr získáte, ale za jakou cenu?

Na otázku, zdali máte jistotu, že půjčku bez registru prakticky vždycky získáte, můžeme odpovědět kladně. Záleží ale samozřejmě na tom, o jak vysokou částku žádáte. Samozřejmě se v rámci tohoto nebankovního finančního produktu neschvalují miliony ani statisíce, ale několik desítek tisíc touto cestou získat můžete.

Na obrázku jsou váhy a soudcovská palička

Ovšem na dotaz, zdali je půjčka bez registru bezpečná, odpovědět kladně nemůžeme. Jedná se o jeden z nejrizikovějších produktů na trhu. Sice může v mnoha případech vytrhnout trn s paty, ale přistupovat bychom k ní měli velmi střízlivě a opatrně. Vždyť i podmínky jejího splácení jsou odlišné od těch, které se vztahují na jiné typy finančních produktů.

Snadné získání kompenzují vysoké úroky

Nemusíte se na úvěrovou smlouvu dívat skrze lupu, abyste poznali či viděli jisté odlišnosti mezi půjčkou bez registru a půjčkou jiného typu.

Odlišné a nevýhodné jsou především úroky, které jsou (i vlivem vyššího bezpečnostního rizika, jaké pro poskytovatele představujete) daleko vyšší. Při podpisu smlouvy sledujte především hodnotu RPSN, která vám, na rozdíl od úroku, sečte veškeré náklady a poplatky, které budete muset uhradit nad rámec poskytnuté půjčky.

Půjčce bez registru se obloukem vyhněte

Nabízí vám poskytovatel řešení ve formě půjčky bez nahlížení do registrů dlužníků? Zbystřete. A raději od něj dejte ruce pryč. Jak jsme již zmínili, v současné době se půjčky bez registru poskytovat nesmí.

Nebankovní poskytovatele půjček dnes už velmi ostře hlídá Česká národní banka. Bez jejího souhlasu vyjádřeného udělenou licencí nikdo nesmí žádné úvěrové produkty poskytovat. Pokud tedy chcete žádat o úvěr, poskytovatele si řádně prověřte, a to tak, že na stránkách ČNB zkontrolujete, zda vlastní požadovanou licenci. Pokud ho v seznamu nenajdete, ruce pryč.

Raději zkuste jiný druh úvěrů, třeba taková půjčka ihned může být také řešením, které vás navíc nedostane do dluhové spirály. Jestliže ale nepochodíte ani tady nebo máte strach, zda zvládnete své splátky utáhnout, obraťte se raději na některou z dluhových poraden, které u nás fungují většinou zdarma. Pomoci může také schopný finanční poradce.

 

Call Now Button