Půjčka ihned

Půjčka ihned: 3 rozdíly mezi půjčkou od banky a nebankovní půjčkou

Obstarat si úvěr u banky nebo půjčku u nebankovní společnosti není v dnešní době vůbec nic těžkého. Nebankovní instituce měly dříve horší pověst, avšak vzhledem ke změně pravidel již k podvodnému jednání dochází jen ve výjimečných případech. Vy tak jako zákazník máte možnost i v nebankovní sféře získat výhodnou nabídku podobně jako u banky. Jak tedy poznat, která nabídka je lepší a na koho se obrátit s žádostí o půjčku?

Přestože obě instituce nabízejí v zásadě podobné produkty, výsledek se může lišit. Stejně tak jako se liší jejich přístup, liší se i vaše povinnosti, které budou vyplývat z příslušné smlouvy. Zde vás seznámíme s některými ze základních rozdílů.

Obrázek ukazuje číslo tři vyznačené na asfaltu

Kontroly jsou různě náročné

Neexistuje žádná společnost, která by vám poskytla peníze dříve, než si vás nějakým způsobem prověří. Nicméně lze obecně říct, že nebankovní půjčka nebude provádět kontrol tolik. Banky při rozhodování, zda úvěr poskytnou či ne, procházejí hned několik různých dokumentů, včetně vašich pravidelných příjmů a výdajů, vaší úvěrové historie a záznamů v registrech.

Nebankovní půjčky nejsou tak přísné. Ty totiž nepožadují úplně všechny dokumenty, a pokud se v nich snad ocitne něco, co by se bankám nelíbilo, tak nebankovky mohou přimhouřit oko. S tím jsou ale spojené další záležitosti, které tyto dvě možnosti od sebe odlišují.

Větší kontrola přináší více peněz

Půjček na trhu existuje mnoho. Pokud si ale potřebujete půjčit opravdu velký finanční obnos, tak u nebankovních poskytovatelů nepochodíte. Pokud hledáte typ úvěru podobný hypotéce, tak jej najdete pouze u bankovních společností. Větší benevolence nebankovních institucí s sebou nese i větší investiční riziko, a proto nebankovní poskytovatelé nepůjčují tak velké finanční obnosy.

U banky si můžete půjčit kolik chcete, ale jinde se budete muset smířit s částkami kolem pár desítek, maximálně stovek tisíc. To se nemusí hodit úplně všem, ale mnohým to může postačit.

Rozdílné nabídky nesou různé výhody

Stejně tak jako se liší kontroly klientů u bankovních a nebankovních poskytovatelů, odlišují se i nabízené výhody a nevýhody jejich produktů. Vzhledem k velkému množství kontrol narazíte obvykle u bank na delší dobu vyřízení. Pokud byste potřebovali rychle získat půjčku, pak vám jistě lépe poslouží například nebankovní půjčka ihned.

Stejně tak vám ale u nebankovních půjček hrozí vyšší sankce v případě problémů se splácením. Vzhledem k vyššímu riziku se tyto společnosti chtějí ujistit, že se jim jejich investice jednou opravdu vrátí. Banky jsou v tomto ohledu mírnější, protože úvěruschopnost svých klientů prozkoumávají s nesmírnou pečlivostí.

Call Now Button