Půjčka bez registru

Stavební spoření: Které je v současnosti nejvýhodnější?

By 25. 2. 20227 března, 2022No Comments

Důvod, proč je i v dnešní době poptávka po stavebním spoření tak vysoká, je jednoduchý. Při žádosti o hypotéku musíte mít u většiny bank naspořeno alespoň 10 % z hodnoty nemovitosti. Lidé se tak obrací na společnosti, které jim pomohou získat potřebné množství vlastních zdrojů.

Je pravda, že toto vám ne vždy projde, protože některé banky si již o žadatelích prověřují informace včetně toho, zda si v období 6 měsíců před žádostí o hypotéku nevzali právě úvěr ze stavebního spoření. I tuto komplikaci však můžete obejít, konkrétně v případě, že o bydlení žádáte dva. Jeden z vás na sebe může mít psanou hypotéku a druhý čerpat zdroje úvěrem ze stavebního spoření. S výdaji, které vám úvěr ze stavebka nepokryje, si bez problémů poradí půjčka bez registru.

Podmínky, které musíte splňovat
Stavební spoření láká lidi i díky štědrému státnímu příspěvku. Stát totiž příspívá až 10 % ročně, ovšem maximálně částkou 2000 Kč. Abyste na maximální příspěvek na stavební spoření v tomto roce dosáhli, musíte měsíčně spořit minimálně 1667 Kč.

Na účet se klientovi připisuje státní příspěvek v období kolem dubna. Platil-li klient menší částku v první části roku, může na konci kalendářního roku poslat vyšší vklad, čímž dorovná roční vklad na částku, díky které skutečně obdrží od státu nejvyšší možný příspěvek. K získání podpory je nutné, abyste spořili minimálně po dobu 6 let. Až tento čas uplyne, je jen na vás, zda budete spořit dále, či peníze vyberete. Finance, které jste naspořili, lze užít k libovolnému účelu, a to bez nutnosti dokazování, jak jste s penězi naložili.

V případě, že chcete smlouvu ukončit předčasně (dříve než po 6 letech), peníze si můžete vybrat, ale přijdete o všechny finanční příspěvky od státu. Co se týče úrokové sazby, ta má pevnou výši 6 let. Poté může spořitelna úrok snížit. Cílovou částku, kterou chcete uspořit, si určíte již při zakládání stavebního spoření. Podle její hodnoty se odvíjí délka spoření a výše měsíčních vkladů.
Jaké jsou momentální nabídky

Nejvyšší roční zhodnocení úspor aktuálně nabízí Raiffeisen stavební spořitelna, a to až 5,25 % včetně státní podpory. Tato akce s úrokem až 5,25 % platí do 30. dubna 2022. Hranici až 5 % přesahuje také MONETA Money Bank, která nabízí uzavření smlouvy online, bez poplatku za sjednání. O něco menší zhodnocení pak poskytuje Stavební spořitelna České spořitelny (4,8 %), Modrá pyramida (4,23 %) nebo ČSOB Stavební spořitelna se 4 %, která má ale akční nabídku se vstupem bez poplatku.

Call Now Button