Půjčka bez registru

Šetříme, tak letíme na zimu do tepla. Komu se to vyplatí?

To, že někomu vyjde levněji strávit zimní sezónu v exotické destinaci než topit, zní jako vtip. Pro mnoho lidí se to ale letos stává realitou. Vytopit domov na příjemnou teplotu nás totiž letos vyjde o dost dráž. Podívejte se, zda by nešlo o příjemné řešení drahých energií i ve vašem případě.

Komu se odlet do teplých krajin vyloženě vyplatí?

Ideálním stavem je pochopitelně odletět, šetřit na vytápění, ale stále vydělávat. Nejjednodušší rozhodování mají samozřejmě lidé, kteří mohou pracovat doslova odkudkoliv. Říká se jim freelanceři. Většinou jde o kreativce nebo jiné podnikatele, kteří pracují sami na sebe a obor jejich živnosti jim umožňuje velkou svobodu.

V některých případech můžete ze zahraničí pracovat i jako zaměstnanci. Tady ale pozor. To, že máte možnost využívat homeoffice, ještě automaticky neznamená, že jej smíte provádět ze zahraničí. Naopak, firmy to většinou dovolují pouze ve výjimečných případech, protože homeoffice přináší pro zaměstnavatele komplikace z důvodu danění a pracovního práva dané země.

Můžete vůbec na tak dlouho bez obav opustit domácnost?

Pakliže v tom, abyste na zimu odcestovali, nestojí vaše práce, je třeba se zamyslet nad tím, co všechno je potřeba obstarat. Žijete-li v bytě, stačí vypnout přívod vody, aby nedošlo k havárii, vypojit spotřebiče ze zásuvky a poprosit souseda, aby vám občas zalil kytky nebo vybral poštu. Pokud máte domácí zvířata, můžete si je za určitých podmínek buď vzít s sebou, nebo je třeba svěřit rodině.
Jenže pokud bydlíte v domě, je to o dost komplikovanější. V domech se totiž musí topit, i když v nich nikdo není. Pokud teplota v domě klesne pod takzvaný zámrzný bod, hrozí, že v domě zamrzne, případně praskne vodovodní potrubí. A to dokáže udělat škodu jdoucí do statisíců, ba i milionů. Moc byste si tedy s úsporou financí nepomohli.

Jestliže pro vás možnost zimy v cizině není vhodná, nezoufejte

Nedostali jste od zaměstnavatele možnost pracovat v zahraničí, máte doma zvířata, o která se musíte starat nebo si nemůžete dovolit odletět z jakéhokoliv jiného důvodu? Nezoufejte, jsou i jiné možnosti, jak letos v zimě neumrznout, a zároveň neprotopit celou výplatu. V první řadě nepodléhejte panice.

Existují lidé, kteří si přejí zmizet do tepla tak moc, že ze zoufalství sáhnou i po tak riskantním řešení, jako je půjčka bez registru. To ale rozhodně není moudré řešení.

Mnohem snazší a ekonomičtější je zajistit před zimou, aby neprofukovala okna, nosit vhodné vrstvení oblečení a hlavně efektivně větrat. To je letos velkým tématem. Okna by se neměla vyklápět na dlouhou dobu, ale naopak otevřít zcela dokořán pouze na malou chvíli.

Call Now Button