Půjčka bez registru

Půjčka bez registru a výpůjční lhůta: Jaké dopady má její zkrácení či prodloužení?

V případě, že máte již uzavřenou půjčku, je splatnost jedním z nejdůležitějších pojmů. Pokud o úvěr teprve žádáte, je důležité si rozmyslet, jakou splatnost zvolíte. Jedná se totiž o jeden z mála parametrů, který si můžete nastavit vy sami. Je přínosnější krátkodobá, nebo dlouhodobá půjčka?

Co je to výpůjční lhůta?

Výpůjční lhůta představuje přesný čas splácení splátek jistiny a úroků, ve kterém musí dlužník plně splatit svůj závazek. Délka splatnosti se mění v závislosti na typu půjčky. Pokud se jedná o produkt, jako je například nebankovní půjčka, může se splatnost pohybovat v řádu měsíců. Bavíme-li se například o hypotečním úvěru, pak je splatnost značně delší.

Doporučená výpůjční lhůta je maximálně do 35 let. Berte v potaz i fakt, že věk dlužníka značně ovlivní možnou výpůjční lhůtu. Banka či nebankovní instituce vám často neposkytne velký úvěr, jehož splatnost je 35 let, pokud je vám více jak 40 let.

Co se stane, když zkrátíme, nebo naopak prodloužíme výpůjční lhůtu?

Celková doba splácení bude mít velký dopad na půjčku. V případě, že výpůjční lhůtu prodloužíte, budete mít menší měsíční náklady, ovšem o mnoho více přeplatíte na úrocích. Na druhé straně stojí možnost výpůjční lhůtu zkrátit. Měsíční splátky budou o poznání vyšší, ale celkový přeplatek na půjčce nižší a úvěru se dříve zbavíte.

Pokud zvolíte spotřebitelskou půjčku, jako je například půjčka bez registru, je dobré předem zvážit, jaká částka nepříznivě neovlivní vaši finanční likviditu. Až teprve poté žádejte společnost o půjčku. Zda vám poskytovatel půjčku schválí či nikoliv, záleží především na vaší bonitě. Následně si s rozmyslem nastavte výpůjční lhůtu. Berte na vědomí fakt, že když rozložíte splátku na několik menších, celková částka půjčky se zvýší a vy zaplatíte o mnoho více.

Jaká je nejvhodnější délka splatnosti?

Ve většině případů je daleko výhodnější splatit jeden závazek v kratší době a znovu případně využít nabídky banky či nebankovní instituce než si vzít najednou větší úvěr se splatností několik let. Obvykle zde totiž není možnost využít souběžně dalšího finančního produktu, anebo pouze omezeně. Vaše finanční situace se sice může časem zlepšit, ale i naopak zhoršit, proto je nejlepší se nákladů, které se pojí se splácením, co nejdříve zbavit.

Call Now Button