Půjčka ihned

Od jakého věku lze získat půjčku ihned?

Pro schválení půjčky musíte splňovat hned několik podmínek. Některé jsou u všech poskytovatelů stejné, zatímco jiné se liší společnost od společnosti. Obecně se jedná o věk (dovršení plnoletosti), trvalý pobyt na území České republiky, bankovní účet a pravidelný příjem.

Faktorů ovlivňujících schválení půjčky je mnoho

Poskytovatele, u něhož se rozhodnete zažádat o půjčku, bude nejvíce zajímat vaše způsobilost ke splácení úvěru. Žadatelem o půjčku musí být osoba starší 18 let, která zároveň musí mít stálý zdroj příjmu a musí mít české občanství/trvalý pobyt v ČR. Žadatel nesmí být v exekuci a nesmí mít záznam v insolvenčním rejstříku.

Přestože teoreticky můžete zažádat o půjčku již po dovršení 18. narozenin (u některých společností až 21.), je nutné, abyste splňovali i ostatní podmínky, což není vždy úplně jednoduché. Společnost poskytující úvěry po vás může chtít abyste doložili své příjmy a výdaje. Na jejich základě bude posuzovat, zda dokážete ve své současné finanční situaci odkládat část příjmu bokem – na pravidelné splátky.

Zároveň mohou požadovat potvrzení o stálém zaměstnání, což se stává často osudné mnohým mladým lidem. Přestože se najdou výjimky, většina lidí v 18 letech stále studuje, a proto jejich měsíční příjem není stálý. Dlouhodobé zaměstnání má v tomto věku opravdu málokdo, proto se pro ně tato forma vypůjčení financí může stát v podstatě nemožnou.

Na obrázku je pět lidí koukajících do kamery, čtyři z nich drží sklenku s přípitkem a žena uprostřed drží dort se svíčkami

Mají osmnáctiletí šanci s žádostí uspět?

Jednou z výhod, které s sebou půjčka ihned přináší, je, že se nejedná o dlouhodobý úvěr. Tím pádem nejde o tak obrovský závazek, čímž se zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla žádost takto mladému člověku projít.

Existuje také speciální možnost přímo pro studenty ve věku 18–26 let. Jedná se o studentskou půjčku a poskytuje ji mnoho společností. Poskytovatelé těchto půjček totiž počítají, že po dokončení studia nastoupíte do práce a vaše příjmy pouze porostou. Proto by nemělo hrozit, že nebudete splácet své závazky. Ani tento typ půjčky se však neobejde bez pravidel. Podmínkami jsou již zmíněný maximální věk 26 let a denní forma studia.

Co z toho vyplývá?

Objektivně se nedá říct, v jakém věku půjčku dostanete. Vždy záleží na konkrétním člověku a jeho životní situaci. Zatímco někdo půjčku dostane již v 18 letech, někdo jiný na ni nedosáhne ani v daleko vyšším věku. Je však důležité si rozmyslet, zda úvěr opravdu potřebujete a zvládnete jej splácet.

Call Now Button