Půjčka ihned

Srovnání těch nejlepších mobilních aplikací pro správu osobních a rodinných financí

Pořádek ve financích je základ. Nebát se, jestli každý měsíc zvládnete všechno zaplatit. Nemít obavy z toho, jestli vydržíte s penězi až do další výplaty. A mít klid na duši, že se o své peníze dobře staráte a nemůžete o ně přijít. Své příjmy a výdaje můžete sice spravovat na papíře s tužkou v ruce, případně můžete použít excelovou tabulku, ale snazší variantou jsou mobilní aplikace.

Mobilní aplikace jako spolehlivý pomocník

Inflace je neúprosná, bere nám čím dál tím víc peněz z našich příjmů. Pro nás to znamená, že musíme vyjít se stále stejnou částkou, zároveň je však všechno mnohem dražší. A tak může být náročnější s měsíční výplatou vyjít. Ještě složitější je pak situace ve chvíli, kdy se snažíme odkládat si nějaké peníze bokem.

Speciální finanční mobilní aplikace nám může v plnění našich finančních cílů pomoci. Je jedno, jestli ukládáte peníze na účet, dáváte si je do obálek nebo si je zašíváte do polštáře. Ale budete vědět, kde a kolik peněz máte aktuálně k dispozici, jaká částka vám na měsíc zbývá a kam můžete případně sáhnout, budete-li potřebovat. V případě nouze můžete sice využít například úvěrové produkty, jako je půjčka ihned, vždy je ale lepší mít uspořené své vlastní peníze.

Na obrázku leží kudrnatá žena na zemi a s úsměvem se dívá do telefonu.

Chytré mobilní aplikace mají spoustu výhod. Jsou zadarmo, jednoduše se ovládají a prozradí vám, zda zbytečně neutrácíte, a kde můžete případně ušetřit. Zároveň budete mít absolutní přehled o každé bankovce i minci, které vlastníte.

Populární aplikace Wallet

Digitální peněženka, kterou si mohou stahovat uživatelé iOS i Androidu patří mezi nejoblíbenější finanční aplikace. Původně jde dokonce o produkt od našich vývojářů.

Wallet se jednoduše ovládá, má intuitivní zacházení a je přehledná. Snadno s ní můžete sledovat své příjmy i výdaje. Můžete sledovat svůj finanční plán a tvořit si své měsíční rozpočty. Třeba i na několik měsíců nebo let dopředu. Díky tomu budete mít absolutní přehled a vaší finanční situaci.

Aplikace je navíc propojená s českými bankami, tudíž do ní nemusíte údaje zadávat ručně. Vše se krásně samo roztřídí do jednotlivých kategorií. Samozřejmostí jsou přehledy, reporty, grafy a také případné sdílení.

U aplikace Wallet vám bohatě postačí free verze, kde můžete mít až tři bankovní účty. Ale za příplatek si pochopitelně můžete užívat vícero užitečných funkcí.

YNAB pro začátečníky

Zkratka znamená větu: You Need A Budget. Tedy v překladu: Potřebujete rozpočet.

Aplikace není sice tolik známá, za to je však jednoduchá, spolehlivá a vhodná pro úplné začátečníky. Naučíte se díky ní orientovat ve světě těchto digitálních finančních pomocníků. Spravujete zde své příjmy, výdaje a aplikace vás učí hospodařit s penězi, vycházet se svými měsíčními honoráři či výplatami a zároveň vás podporuje v plnění vašeho finančního plánu.

Nevýhodou je, že je placená. Můžete si ji sice na nějaký čas vyzkoušet, ale po uplynutí zkušební verze už za ni budete muset zaplatit.

Spendee umí archivovat účty

I v tomto případě jde o původem českou aplikaci. Nemá mnoho pokročilých funkcí, ale jestliže vám jde primárně jen o sledování příjmů a výdajů, je ideální.

Vše si editujete sami, můžete si dokonce do aplikace fotit a ukládat účtenky. Takže už vám nebude nikdy hrozit, že byste je ztráceli. Celkové přehledy vašeho spoření, utrácení i splácení úvěrů (například půjčka ihned) si pak můžete snadno ve vybraném formátu stáhnout do počítače.

I aplikace Spendee se dá propojit s vaším bankovním účtem. A i když je aplikace česká, můžete v ní pochopitelně operovat i s jinými měnami než jen s korunou. Spendee aplikace je užitečná a vyvedená. Avšak v základu vcelku chudá. Lépe uděláte, pokud si pořídíte verzi placenou.

Patron go vás dokonale střeží

Všechno ohlídá a o všechno se postará.

Bude třeba, abyste aplikaci povolili přístup k vašemu bankovnímu účtu. Od té chvíle bude na vaše finance dohlížet 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. A pochopitelně nemá jakékoliv oprávnění s vaším účtem disponovat. Jen vás upozorní například na drahé nebo z jejího pohledu „nevyhovující“ platby. Tím pečuje o vaše finanční zdraví. Na to, aby aplikace dohlížela správně a nikam dál vaše údaje nepouštěla, dohlíží Česká národní banka.

Patron go není jen bankovní aplikace, ale také operátor, poskytovatel energií, pojišťovna… Díky jedné aplikaci si můžete vyřešit prakticky všechno, co potřebujete.

Dohled i banka, to je Revolut

Aplikaci Revolut nejspíš budete znát jako digitální banku, od roku 2018 s evropskou certifikací. Revolut se umí postarat o vaše finance, mění valuty i kryptoměny a zajišťuje okamžité peer-to-peer platby a můžete zde dokonce investovat. V zahraničí pak můžete platit nejvýhodnějším kurzem místní měnou.

Na obrázku je notebook, vedle kterého jsou vyrovnané bankovky.

Co se týče šetření, případně vašich finančních plánů, dokáže aplikace Revolut nejen monitorovat, ale i kategorizovat vaše platby. Roztřídí vám téměř vše: ať už jsou to potraviny, platby za večeře v restauraci, zábavní aktivity nebo třeba nebankovní půjčka. Vy sami si pak pro jednotlivé kategorie můžete stanovit rozpočty. Když se budete blížit k rozpočtovému stropu, aplikace vás upozorní.

Základní verze aplikace Revolut je zdarma, ale můžete si i připlatit za prémiový účet. Na výběr máte hned ze tří variant.

Debito pro správu výdajů

Další zajímavá česká aplikace, která dokáže spravovat vaše příjmy a výdaje. Zároveň ale pečuje zejména o ty nejméně populární položky: úvěry a půjčky, platby za energie či pojistky a umí spravovat dokonce i záruční listy. Můžete zde mít i své účtenky, doklady nebo věrnostní karty. Aplikace Debito dokonce ohlídá i platnost vašeho občanského či řidičského průkazu. A budete díky ní přesně vědět, kolik času i peněz ještě zbývá do splacení celé hypotéky.

Call Now Button