Půjčka ihned

Nebankovní vs. bankovní půjčky: Největší plusy a minusy

Existuje několik způsobů, jak si můžete v dnešní době vzít půjčku. Někomu se nejvíce zamlouvá varianta, kdy o peníze zažádá u známých, přátel nebo u vlastní rodiny. Největší výhodou této varianty je fakt, že většinou nemusíte platit úroky.

Jiní tuto variantu neberou v žádném případě v úvahu, jelikož moc dobře vědí, že případné dluhy mezi přáteli a rodinou mohou pokazit vzájemné dobré vztahy. Je tedy o mnoho příjemnější a ve společnosti častější zažádat o půjčku banku či nebankovní společnost. Společně se nyní podíváme na to, která z možností nabízí více výhod.

Co je to nebankovní půjčka?
Nebankovní půjčka ihned se vyplatí především těm, kteří se náhle ocitli ve špatné finanční situaci nebo je postihla krize, kterou potřebují okamžitě vyřešit. Nebankovní půjčku vám může poskytnout jakákoli jiná než bankovní instituce. I ta však musí mít licenci od ČNB, a to k poskytování spotřebitelských úvěrů.
U nebankovních společností máte jistotu okamžitého poskytnutí peněz. Například krátkodobou nebankovní půjčku můžete využít pro rychlou opravu porouchaného auta nebo na nákup nového spotřebiče.

Jaké výhody nebankovní půjčka nabízí?
Zejména kvůli různým podvodníkům a společnostem, které v minulosti nabízely velmi nevýhodné podmínky, mají nebankovní společnosti špatnou pověst. Dnes je tomu ale úplně jinak. Nebankovním společnostem pomohla i nová pravidla, která zpřísnila podmínky spotřebitelských úvěrů. Díky nim si dopředu můžete ověřit, zda je společnost solidní.
Nebankovní půjčky nabyly na popularitě především a nabídkou rychlých půjček v řádech 10 000 korun do několika minut. Oproti bankám mají často navrch nejen v rychlosti vyřízení úvěru, ale i v podmínkách, které pro získání půjčky musíte splnit. U nebankovních společností nejsou pravidla tak přísná jako v případě banky, i když i v tomto případě většinou musíte předložit potvrzení o příjmech. Velmi oblíbeným produktem nebankovních společností je rychlá půjčka.

Před čím se mít na pozoru
Každá banka i nebankovní společnost musí mít licenci od České národní banky. Vždy ji u poskytovatele hledejte jako první, informace o ní musí být viditelná na stránkách vámi vybrané společnosti. Jak v případě banky, tak i nebankovní společnosti se vždy podívejte nejen na výši úroků, ale i na celkové náklady na půjčku, které vyjadřuje parametr RPSN. To by mělo být jen o několik procent vyšší, než je výše úroků, určitě ne v řádu stovek až tisíců procent.

Co je to bankovní půjčka?
Bankovní půjčka se už podle svého názvu pojí k samotným bankám. Nabízejí ji téměř všechny bankovní instituce na trhu. Abyste ji mohli získat, musíte splnit několik podmínek. Z tohoto důvodu se může zdát, že je její získání těžší než půjčka u nebankovní společnosti. Nemusíte se ale obávat. I v bance lze získat půjčku rychle a snadno.

Jaké výhody a nevýhody mají bankovní půjčky
Mezi největší plusy bankovních půjček patří možnost půjčit si větší obnos peněz najednou. Budete zde ale potřebovat potvrzení o příjmech a případně další záruku, například v podobě zástavy nemovitosti. To z důvodu, aby si banka zajistila, že svůj závazek splatíte za každých okolností.

Mnoho bank má stále u lidí větší důvěru než nebankovní společnosti, zejména díky tomu, že je lidé znají i díky běžným účtům a jiným produktům. Banky stále vylepšují své možnosti a snaží se klientům vyjít vstříc s rychlostí vyřízení půjčky.

 

Call Now Button