Půjčka bez registru

Můžu získat půjčku jako nezaměstnaný?

Lidé, kteří mají pravidelný měsíční příjem, obvykle nemají problém se schválením úvěru. Naopak ti, kteří jsou bez práce, mají cestu k půjčce opravdu ztíženou. Jaká je šance, že půjčku jako nezaměstnaný získám? Kdo mi ji poskytne? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

S půjčkou od banky se rozlučte

Jestliže jste přišli o práci či dlouhodobě nemůžete žádnou sehnat, v bance vám zaručeně nepůjčí. Tito poskytovatelé mají totiž značné nároky na klienta a leckomu nevyhoví. Požadují vysokou bonitu, aby si byli stoprocentně jistí, že závazek zákazník zvládne bez potíží splácet.

Existují však určité skupiny lidí, kteří i jako nezaměstnaní půjčku získat mohou. Sem patří především osoby na rodičovské dovolené, které jako pravidelný příjem mohou doložit příspěvek od státu.

Dále také studenti, kteří si i bez stálého zaměstnání mohou nízkou částku vypůjčit. Banky často nabízí speciální produkty určené pro ně.

Na obrázku jsou ve Vánoční pohodě překřížené nohy v papučích, zapálený krb a sváteční hrnek s horkým kakaem

Zkuste štěstí u nebankovní společnosti

U bankou běžně jako nezaměstnaný neuspějete. Co ale zažádat o půjčku nebankovní společnost? To by vyjít mohlo. Nebankovky musí, stejně jako banky, kontrolovat úvěruschopnost klienta. Na tu však mají vliv i jiné aspekty než pouze to, zdali jste zaměstnaný, či nikoliv.

Nebankovní poskytovatelé často nad určitými nešvary zákazníka přivřou oči. Půjčí tedy i těm, kteří by kontrolou bank neprošli. Pokud jste tedy nyní bez práce, ale vaši bonitu může navýšit spoludlužník s dostatečným příjmem za vás oba nebo můžete ručit nemovitostí, některý z těchto poskytovatelů vám může vyhovět.

Ověřte si podmínky i své možnosti

Důležité je však zmínit, že každá finanční instituce má jiná pravidla. Proto buďte připravení na to, že nemusíte mít hned napoprvé schválenou žádost. Mějte také na paměti, že jako nezaměstnaný člověk nejspíš budete mít horší podmínky, jako je vyšší úrok. Nepočítejte také s dlouhodobou půjčkou, získáte maximálně částku ve výši několika tisíců.

Získáním půjčky to však celé nekončí, ba naopak, teprve začíná. Jste si opravdu jisti, že budete schopni půjčku splácet, když jste bez práce? Pokud ne, mohli byste přivést do problémů nejen sebe, ale i případného spoludlužníka či ručitele. Můžete ale také velmi snadno přijít o svou nemovitost.

Dávejte pozor na podvodníky

Na finančním trhu najdeme i poskytovatele, kteří používají nekalé metody. Právě oni často cílí na lidi, kteří by u poctivých společností se žádostí neuspěli. Jejich typickým produktem je půjčka bez registru, která už mnoho lidí přivedla na mizinu. Proto buďte vždy opatrní a půjčte si až po důkladném ověření poskytovatele.

Call Now Button