Krátkodobá půjčka

Můžu získat krátkodobou půjčku i se záznamy v registru?

Žádost o půjčku se v posledních letech stala minutovou záležitosti. Vyplníte ji online a jediné, co musíte mít při ruce, je váš doklad totožnosti. I přesto, že získat půjčku se zdá být velmi jednoduché, existují situace, kdy poskytovatel žádost zamítne. Jedním z nejčastějších důvodů jsou negativní zápisy v registrech dlužníků.

Co jsou to registry dlužníků?

V odvětví půjček se bavíme o takzvaných registrech dlužníků. Těch máme hned několik, ovšem mezi nejuznávanější patří Solus, BRKI a NRKI. Všechny tyto registry uchovávají záznamy o vaší finanční historii. Váš potenciální poskytovatel se zde tak dozví vše o vašich předchozích i stávajících půjčkách – jak byly velké, kolik vám zbývá ještě doplatit a to hlavní, jak zodpovědně jste kdy spláceli.

Na obrázku je žena, která v zahradě sedí a píše si do notesu

Ovlivní zápisy v registru vaši šanci na získání půjčky?

Bez pochyby ano.

Záznamy v registrech dělíme na pozitivní a negativní. Pozitivní záznam získáte v případě, že jste svou půjčku splatili bez problémů a včas. Naopak negativní zápis se vytvoří tehdy, když splácíte opožděně nebo vůbec.

Finanční instituce často používají informace z registrů, aby si vytvořili obrázek o tom, zda jste vhodným kandidátem na poskytnutí půjčky, či nikoliv. Máte-li negativní záznamy, je větší pravděpodobnost, že budete mít větší problém se získáním půjčky.

Jakou půjčku lze získat i se záznamy v registrech?

Bankovní registry musí ze zákona kontrolovat každý poskytovatel úvěrového produktu. Jak tyto záznamy vyhodnotí, je ale na každém poskytovateli individuálně. Všeobecně platí, že bankovní společnosti mají přísnější kritéria pro poskytování úvěrů než ty nebankovní. Proto, pokud to v bance nevyšlo, se poohlédněte po nebankovním poskytovateli. Například finanční produkty jako krátkodobá půjčka poskytují společnosti i zájemcům, kteří nějaké ty negativní záznamy v registru mají.

Call Now Button