Krátkodobá půjčka

Může cizinec získat krátkodobou půjčku?

Bydlet delší dobu v cizí zemi a nemít u sebe svou rodinu, která by vás kdykoliv podpořila, je těžké. Přestože se asi každý snaží vyvarovat potřebě vypůjčit si peníze a zadlužit se, někdy se bohužel člověk dostane do situace, ze které není jiného východiska. Získat půjčku ovšem nemusí být snadný proces. Banky všechny žadatele podrobně pověřují z hlediska schopnosti splácet zapůjčené peníze. Jak moc se liší poskytování úvěrů cizincům v České republice?

Více bodů v rámci ověřování

Poskytovatel úvěru prověřuje každého žadatele o půjčku. Řeší jeho bonitu, úvěrovou historii a žadatel také musí předložit průkaz totožnosti a potvrzení pravidelných příjmů a výdajů. Stejně tak na tom jsou i cizinci. Bez zmíněných dokumentů se neobejdou, a musí předložit ještě mnohem více. Při žádosti o úvěr musí předložit alespoň dva průkazy totožnosti a také potvrzení o trvalém pobytu v České republice. Dále je nutné disponovat účtem u české banky. Také, na rozdíl od českých občanů, musí mít cizinci naprosto čistý rejstřík a žádné exekuce.

Existují určité způsoby, jak zvýšit pravděpodobnost získání souhlasu poskytovatele se žádostí o úvěr. Velikou výhodou je, pokud žadatel vlastní například nějakou nemovitost na území České republiky, kterou by mohl použít jako pojistku pro danou půjčku.

Na obrázku stojí muž u bankomatu a ohlíží se

Záleží i na původu?

Při rozhodování banka zohledňuje i to, ze které země žadatel o půjčku pochází. Nejlepší nabídky dostávají žadatelé ze Slovenska. Ti mají podmínky velice podobné českým občanům. Přísnější to bývá u lidí pocházejících ze zemí Evropské unie. Nejpřísnější kontroly probíhají u cizinců, kteří pocházejí z mimoevropských prostor.

Mezi poskytovateli si lze vybírat

Půjčky pro cizince sice nenabízejí úplně všechny instituce, ale je mnoho bankovních i nebankovních společností, které tuto službu poskytují. Tento typ úvěru se řadí mezi takzvané specializované produkty. Je tedy velmi podstatné si řádně projít veškeré podmínky a body, které smlouva obsahuje, protože se od klasických smluv mohou v jistých ohledech lišit.

Bohužel také existuje mnoho podvodníků, kteří využívají neznalosti zahraničních žadatelů o půjčku a v těchto případech může docházet k velkým podvodům a finančním ztrátám. Buďte tedy při výběru poskytovatele velice opatrní.

Krátkodobá půjčka je jednou z variant

Pokud nepotřebujete velký finanční obnos, ale jen pár stovek či tisíců, jednou z možností je krátkodobá půjčka. Stále budete muset předložit potřebné dokumenty a nedostanete se k tak vysokým částkám, avšak máte větší pravděpodobnost, že na tento úvěr opravdu dosáhnete.

Call Now Button