Krátkodobá půjčka

Kde mám hledat poskytovatele krátkodobé půjčky?

Najít poskytovatele úvěrů v dnešní době není vůbec těžké. Horší to ale je s výběrem toho správného a důvěryhodného. Kde hledat a na co si dát pozor?

Kde najdu poskytovatele

Poskytovateli krátkodobých půjček jsou především nebankovní společnosti, které je velmi jednoduché najít. Dokonce se s nimi můžete setkávat každý den v podobě reklam na internetu i na billboardech. Stačí jenom zadat do vyhledávače klíčové slovo „krátkodobá půjčka“ a ihned vám vyjedou výsledky hledání.

Jak sami asi tušíte, společností, které nabízejí tyto typy půjček, je mnoho. A je tak doopravdy složité vybrat tu správnou, abyste nenaletěli podvodníkům.

Na obrázku 6 bílých dveří a mezi nimi jedny žlutéVsaďte na známosti

Jako první je určitě dobré se poptat u známých a u rodiny, jaké mají zkušenosti a kterou společnost mohou doporučit. Pokud nikdo z vašeho okolí nebude mít žádné tipy ani rady, zkuste se podívat na společnosti, o kterých jste už někdy slyšeli. To bude váš odrazový můstek pro budoucí hledání. Také je dobré se podívat na recenze jednotlivých společností a nebrat hned tu první, která ve výsledcích vyhledávání vyjede.

V tomto okamžiku je nejlepší věnovat nějaký čas hledání té nejvýhodnější nabídky. Často se děje to, že se nabídka na první pohled zdá velmi výhodná, ale po bližším prozkoumání zjistíte, že byste museli platit zbytečné poplatky. A z výhodné nabídky je najednou velice nevýhodná.

Jděte přímo za poskytovatelem

Na trhu působí dva základní subjekty – poskytovatelé a zprostředkovatelé.

Poskytovatelé jsou ti, kteří přímo nabízejí a vyplácí úvěry. Především ale mají licenci ČNB. Zprostředkovatelé pouze přeprodávají nabídky jiných poskytovatelů. Nenabízejí oproti nim nic navíc. Naopak, sami si účtují zprostředkovatelské poplatky, což vám půjčku prodraží. Nejlepší je tedy jít přímo za poskytovatelem s licencí ČNB

Pokud si nebudete jisti, zda má daný poskytovatel licenci, můžete využít stránek ČNB, kde najdete seznam veškerých držitelů licence. Pouze od těch je bezpečné vzít si půjčku.

Je pro vás daná půjčka vhodná?

Předtím, než odešlete svou žádost o půjčku, si zjistěte, zda je pro vás opravdu vhodná. Existuje mnoho dalších typů úvěrů a každý je dobrý pro někoho jiného a jinou situace.
Krátkodobá půjčka je typickou nebankovní půjčkou, tedy poskytovatelem je nebankovní společnost. Její charakteristikou je rychlost a jednoduchost sjednání a je tak ideální pro nenadálé a krizové situace.

Call Now Button