Krátkodobá půjčka

Je výhodnější krátkodobá půjčka, kontokorent nebo kreditní karta?

Potřebujete peníze navíc? Přemýšlíte, jestli si vzít krátkodobou půjčku, kontokorent, nebo kreditní kartu? Každý z těchto produktů má svá pro i proti. Který je ale pro vás nejvýhodnější?

Kreditní karta

Nejedná se o běžnou debetní kartu, kterou máte automaticky ke svému bankovnímu účtu. Za vedení kreditní karty platíte poplatky, které se mohou pohybovat v desítkách, ale i stovkách korun. Úroky sice hradíte z právě využité částky, ale jsou často vysoké (minimálně desítky procent).

Na obrázku je muž, který výmluvně ukazuje vytažené, prázdné kapsy

Dále byste měli vědět, že pro kreditní kartu je stanovena minimální splátka, která ale pokryje spíše jen poplatky a úroky. Úvěrovaná částka se tedy výrazně nesnižuje a vy stále platíte vysoké úroky.

Často tedy lidé nejsou schopni částku ve splátkách dorovnat a je lepší ji doplatit jednorázově, jakmile máte možnost.

Krátkodobá půjčka

Krátkodobou půjčku využijete, pokud potřebujete nižší částku na krátkou dobu (nejčastěji 1-30 dní, někdy i více). Závazek tedy nesplácíte po částech, ale vrátíte sjednanou částku jednorázově.

Výhodou je, že pokud nemůžete úvěr uhradit zavčas, je možné za určitý poplatek splatnost prodloužit. Pokud se nechcete zavázat na několik let běžnou půjčkou, je pro vás vhodnou volbou. Žádost vyřídíte jednoduše online a peníze dostanete bleskurychle.

S úrokovou sazbou je to u každého poskytovatele jinak. Jsou společnosti, které půjčku nabízí na nějakou dobu zdarma, u jiných přeplatíte o několik jednotek procent, u dalších zase o desítky procent. Vše se dočtete ve smlouvě, dobře si ji tedy před podpisem přečtěte.

Kontokorent

Kontokorent je povolené přečerpání účtu. Ani tady neposíláte pravidelnou splátku, ale většinou do roka musíte částku dorovnat nebo být na účtu v plusu. Poté můžete opět čerpat. Kontokorent tak pro vás může představovat stálou finanční rezervu. Každý měsíc zaplatíte pouze úroky z vyčerpané částky. Pokud zrovna nečerpáte, obvykle neplatíte nic.

Nevýhodou je vyšší úroková sazba, která se pohybuje mezi běžnou půjčkou a kreditní kartou. Potřebujete-li peníze jednorázově, nebude pro vás až tak výhodný. Krátkodobá půjčka je v tomto případě vhodnějším řešením. Především pokud je možné ji sjednat s bezúročným obdobím.

Pokud kontokorent aktivně nevyužíváte a potřebujete získat třeba hypotéku, určitě jej zrušte. V rámci schvalování totiž snižuje vaši bonitu, přestože ho zrovna nečerpáte.

Call Now Button