Půjčka ihned

Je výhodné koupit nemovitost teď, nebo raději počkat?

Uvažujete o koupi nemovitosti, ale netušíte, zda je teď ta správná doba? Podmínky na trhu se neustále mění, a to téměř každým dnem. Proto se rozhodujte co nejrychleji.

Nákup investiční nemovitosti

Pokud se chystáte koupit investiční nemovitost a chcete co nejvíc minimalizovat ztrátu hodnot vašich úspor, kupte ji hned.

Samozřejmě záleží na vaší situaci a investičním horizontu. Jestli jde ale o uchování hodnoty pro vaše děti a další generace, je teď vhodný čas. Navíc se počítá s tím, že za 10-20 let se vám tato investice plně vrátí. Ekonomika, která je dnes nastavená na půjčování peněz, způsobuje nárůst jejich množství v oběhu a tím se snižuje jejich hodnota. Aktiva, jako jsou třeba právě nemovitosti, budou mít tedy stále větší nominální hodnotu.

Jestli jste investorem, kterému jde o zhodnocení peněz formou spekulace, tedy se zaměřujete na nákupy a prodeje v kratším časovém horizontu, můžete výhodně investovat, ať už je ekonomika v růstu anebo v úpadku. Zde záleží pouze na vašich schopnostech, úsilí a kreativitě.

Nemovitosti pro vlastní potřebu

Na rozdíl od těch investičních, nemovitosti pro vlastní potřebu by měly být pro vás vysněné. Mělo by to být něco, na co se sami těšíte. Při výběru by tedy mělo být na prvním místě naplnění vašich očekávání a potřeb. Takové nemovitosti většinou neplánujete po pár letech prodat, a tak se nevyplatí čekat na snížení ceny, která třeba nepřijde. Nemusíte ale nakupovat hned, stačí počkat na tu správnou nabídku za cenu, která je pro vás přijatelná.

V případě, že najdete tu správnou nemovitost a nebudete mít prostředky na zaplacení, můžete požádat o hypotéku. Je dobré si už předem zjistit, na jak vysoký úvěr na bydlení dosáhnete. Jinak by se mohlo stát, že svou šanci propásnete.

Pokud vám po koupi nemovitosti nezbydou peníze na další záležitosti, je tu půjčka ihned. Ta se hodí na rychlou pomoc, například na menší vybavení domácnosti.

Jak vybrat správně?

Vybrat správnou nemovitost za dobrou cenu může být docela oříšek. Nejprve si ujasněte, v jaké lokalitě byste si přáli, aby se nemovitost nacházela. Nemusí to být konkrétní město, ale spíše umístění v rámci města. Chcete něco více v centru? Nebo spíše na okraji? Anebo preferujete dokonce venkov či samotu?

Dalším faktorem je stav nemovitosti. Pokud dům potřebuje rekonstrukci, zvažte, zda vám to za to stojí. Nejenže to bude stát spoustu času, ale především i hodně peněz.

Jestliže si nebudete s výběrem jisti, kontaktujte realitní makléře. Ti vám pomohou se všemi dotazy i požadavky a budou doopravdy nápomocní. Jejich odměny totiž zpravidla závisí na prodaných nemovitostech.

Call Now Button