Půjčka ihned

Je půjčka ihned dostupná pro každého?

V dnešní uspěchané době mnoho lidí šetří čas, jak se dá. To platí i v případě půjčování peněz. Mnoho lidí sáhne po rychlé půjčce, která je známá lehkou dostupností. Je ale snadno přístupná opravdu všem?

Pověstnou dostupnost získala rychlá půjčka zejména díky možnosti vyřízení přes internet. Stačí několik kliknutí myší, a najdete nespočet nabídek. Avšak nelze říct, že by byla lehce dostupná pro každého. Najdeme hned několik aspektů, které dosažitelnost mohou zkomplikovat.

Bez připojení k internetu se neobejdete

Půjčka ihned je založená na sjednávání online. Jedině tak lze ušetřit čas, aby průběh vyřízení mohl být tak rychlý, jak společnost slibuje. Bez připojení k internetu se neobejdete od samotného výběru produktu přes žádost až po inkasování peněz. Je zkrátka nutností. Ačkoli je internet pro většinu lidí již standardem, jsou zde i tací, kteří ho nemají. Nejčastěji se jedná o lidi v důchodovém věku.

Vlastní bankovní účet je nezbytný

Když si sjednáte půjčku online, poskytovatel vám v řádech minut peníze pošle na účet, který musí patřit vám. Společnosti v tomto případě obvykle neumožňují, aby si klient nechal poslat peníze ke třetí osobě. Jedním ze zásadních důvodů je to, že podpis smlouvy probíhá tzv. na dálku – právě prostřednictvím bankovního konta.

Na obrázku je ruka držící výmluvně vypadající pytlík označený americkým dolarem

Na bonita velmi záleží

Na rychlou půjčku se zaměřují zejména nebankovní společnosti, které jsou známé pro nižší důslednost v prověřování úvěruschopnosti klienta. Říká se, že u nich má kladné vyřízení žádosti jistý každý. Nicméně po schválení zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 musí bonitu žadatele ověřovat každá společnost poskytující půjčky. Může se vám tedy stát, že na půjčku nedosáhnete ani u nebankovky, například kvůli nízkému příjmu nebo negativnímu zápisu v rejstříku.

Věk hraje důležitou roli

U půjčky online záleží na výši vašeho věku, stejně jako u většiny dalších finančních produktů. Sjednat si ji můžete až po dosažení osmnáctého roku. Horní hranici si každý poskytovatel stanovuje sám. Ve většině případů se nachází okolo pětašedesátého roku.

Exekuce vám neprojdou

V neposlední řadě si při poskytování rychlého úvěru finanční instituce stanovují hned několik základních podmínek. Peníze vám nepůjčí v případě, že se nacházíte v exekučním či insolvenčním řízení.

Dále se také obvykle neobejdete bez trvalého pobytu v České republice. Společnosti zpravidla cizincům nepůjčují. Výjimku tvoří obyvatelé Slovenska, kterým někteří poskytovatelé výpůjčku umožňují.

Call Now Button