Krátkodobá půjčka

Je krátkodobá půjčka rychlý a bezpečný způsob řešení finanční krize?

Půjčky od nebankovních společností jsou mezi lidmi čím dál tím oblíbenější. I když se jejich poskytovatelé dříve netěšili nejlepší pověsti, stali se důvěryhodným zdrojem půjček, který pomalu začíná vládnout finančnímu trhu. Společně se podíváme na to, zda se vyplatí takových služeb využít.

Jsou krátkodobé půjčky od nebankovních společností bezpečné?

Od roku 2008 nebankovní společnosti kontroluje Česká národní banka stejně přísně jako klasické banky. Poskytovatel nabízející úvěry musí nejprve projít řádným školením a testováním a až poté, co splní všechny podmínky, mu ČNB udělí licenci pro poskytování úvěrů.

Na obrázku je žena, která sedí venku na chodníku a přemýšlí

Každý poskytovatel půjček tedy musí licenci ČNB mít. Ať už ji u něj na webu najdete, nebo ne, podívejte se pro jistotu i na stránky ČNB, kde je kompletní seznam držitelů této licence. Pokud poskytovatel licenci nemá, dejte od něj raději ruce pryč.

Proč využít krátkodobou půjčku?

Krátkodobá půjčka má řadu výhod. Mezi nejoblíbenější patří její rychlost. Tyto úvěry totiž vyřídíte, aniž byste docházeli osobně na pobočku. Vše si sjednáte online z pohodlí domova a peníze na svůj účet obdržíte během několika minut od schválení.

Další výhodou je dostupnost. Nebankovní společnosti jsou totiž známé tím, že poskytují peníze i rizikovějším klientům. Lidé se tak na ně často obrací ve chvíli, kdy banka jejich žádost o úvěr zamítla.

Kdy takovou půjčku využít?

Nebankovní půjčka obecně je skvělým řešením spousty situací. Pokud jste se ocitli na pár měsíců bez práce, můžete jí pokrýt výpadek v příjmu. V případě, že přišel v měsíci nečekaný výdaj, budou se peníze navíc také hodit. Kterákoliv finanční nouze se dá půjčkou pokrýt.

Využít půjčku lze ale i v příjemnějších situacích. Skvělým příkladem je třeba rekonstrukce. Renovace kuchyně nebo koupelny rozhodně není levná záležitost, proto se vyplatí mít po ruce dostatek peněz.

Call Now Button