Půjčka ihned

Jaký vliv má úvěrová historie na poskytnutí půjčky?

Plánujete si vzít půjčku na bydlení nebo běžný spotřebitelský úvěr? Poskytovatelé i vlivem aktuální velmi nejisté a nestabilní ekonomické situace jsou k půjčování financí obezřetnější a veškeré klienty se snaží co nejvíce prověřovat. A pokud se jim úvěrová historie příliš nezamlouvá, raději žádost o půjčku zamítnou.

Na obrázku jsou smotané bankovky, zasazené do země jako sazenice a zahradní náčiní

Úvěrová historie jako rozhodující faktor

Deset tisíc, dvacet tisíc, milion korun – o půjčky klienti žádají denně. Zatímco někdy o „pár tisíc“, jindy o vyšší částky. Vždy se však poskytovatel dívá na naši úvěrovou historii a prochází rgistry dlužníků, zdali v nich nemáme „černý puntík“. Teprve pokud projdeme pod jejich přísnou lupou, získáváme pomyslné zelené razítko na žádost a půjčka ihned přistane na našem účtu.

Abychom se ukázali v co nejlepším světle, mnozí finanční poradci doporučují vzít si nějakou mikropůjčku, která by nám pozitivně nastartovala naši úvěrovou historii. Tato úvěrová historie je vlastně shrnutím dřívějších půjček a toho, jestli jsme je řádně splatili, nebo jsme s jejich úhradou měli problémy. Mluvíme tedy o klíčovém rozhodujícím faktoru při získávání úvěru.

To, že si půjčíme pár tisíc, které následně velmi brzy splatíme, nám může položit základní kámen bezproblémové úvěrové historie. Tím se zvýší i budoucí šance na získání větší půjčky.

Registry po celém světě

Samozřejmě můžeme, ale také nemusíme brát doporučení ze strany finančních poradců vážně. I čistý úvěrový rejstřík vypadá dobře, a to ostatně po celém světě. Úvěrové registry neslouží pouze českým poskytovatelům, ale berou si z nich informace také zahraniční bankovní instituce. Mluvíme o velmi výrazném faktoru, který se buďto postaví za vás, nebo proti vám.

Vliv úvěrové historie na poskytnutí půjčky je velký. Pokud je historie bezproblémová, žádný poskytovatel se nebude bát vám půjčit.

Call Now Button