Krátkodobá půjčka

Jaké druhy informací kontrolují poskytovatelé krátkodobých půjček?

Trend oblíbenosti půjček s krátkou dobou splatnosti neustále roste. U žadatelů jsou populární hlavně pro své jednoduché a rychlé sjednání. Kdy se ji vyplatí využít a co pro její získání budete muset doložit, se dozvíte v tomto článku.

O co jde?
Krátkodobá půjčka vám pomůže překlenout náhlou finančně náročnou situaci. Pokud si chcete půjčit několik set tisíc, budete je zřejmě splácet mnoho let. Čím dál populárnějšími se však stávají pay-day půjčky. Ty se vám hodí v případě, že si potřebujete půjčit pouze pár tisíc. Oproti tradičnímu úvěru se liší tím, že je splatíte několika málo splátkami, nebo dokonce jen jednou splátkou po 30 dnech.

Jaké získáte výhody?
Jednou z největších výhod tohoto druhu úvěru je rychlost. Rozhodnutí o přidělení nebankovní půjčky probíhá částečně automaticky. Nemusíte se bát neustálého papírovaní na pobočkách, jelikož postup přidělení „malé“ půjčky probíhá online.

Žádost o úvěr podáte jednoduše přes internet. Získání krátkodobé nebankovní půjčky je díky tomu velmi rychlý proces a umožňuje získat peníze již za 15 minut po schválení žádosti. Díky možnosti zařídit vše online máte maximální pohodlí.

Rychlá půjčka je vhodná v případě neplánovaných výdajů a v situacích, kdy vznikne potřeba financí pouze na krátkou dobu. Půjčku tak máte ze své podstaty i brzy splacenou, což je nesporná výhoda.

Jaké informace po vás poskytovatelé budou požadovat?
Tato věc je velmi individuální a záleží, u které společnosti budete o úvěr žádat. Je známým faktem, že není třeba dodávat tolik osobních údajů jako při běžném dlouhodobém úvěru. V internetovém formuláři vyplníte základní osobní údaje, jako je jméno, příjmení, bydliště, číslo účtu a výši částky, o kterou žádáte.

Jelikož se u rychlých půjček jedná o částky, které většinou nepřevyšují 10 000 Kč, poskytovatel si často neověřuje vaši bonitu a nepožaduje po vás doložení vašich příjmů.

Jsou tu nějaké nevýhody?
Pamatujte na to, že každá půjčka má své úroky, a proto si před žádostí o úvěr pečlivě přečtěte všechny smluvní podmínky. Jedině tak předejdete nepříjemnému překvapení, kdy se z vaší drobné půjčky vyklube velký problém. Pay-day půjčky jsou totiž typické svými vysokými úroky a penalizacemi.

Call Now Button