Krátkodobá půjčka

Jak se liší krátkodobá půjčka od tradiční? 6 hlavních rozdílů

By 17. 10. 202221 října, 2022No Comments

Vybíráte si úvěrový produkt? Pak jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je, zda zvolit půjčku s krátkou dobou splatnosti, nebo tradiční dlouhodobější úvěr. Pokud i vy stojíte před takovým rozhodnutím, bylo by vhodné získat přehled, v čem se krátkodobá půjčka od té s delší dobou splatnosti odlišuje.

Na obrázku jsou dvě směrovací cedule ukazující opačným směrem, ale obě jsou zcela prázdné

 1. Závazek budete mít rychle splacený

  Jak už z názvu vyplývá, tento druh půjčky má krátkou dobu splatnosti. Oproti běžné půjčce, kterou splácíte měsíce či roky, krátkodobou půjčku budete mít z krku mnohem rychleji. Splatíte ji většinou do několika dní, maximálně do tří měsíců.

 2. Půjčíte si nižší částku

  V dnešní době inflace lidé mají větší potíže s úhradou běžných záležitostí. Čím dál více tedy sahají po menší půjčce, která vykryje mezery v rozpočtu před další výplatou. Právě pro tyto případy se hodí krátkodobý úvěr. Jeho výše se pohybuje od pár set korun po několik tisíc.

 3. Peníze obdržíte do pár minut

  Od běžné půjčky se ta s krátkou splatností liší také tím, že ji téměř vždy získáte velmi rychle. Celé sjednávání totiž probíhá online. Nemusíte tedy vážit cestu na pobočku společnosti jako u sjednávání většiny běžných úvěrů. Hodí se tak na urgentní situace, jako je právě absence peněz před výplatou. Vhodná je ale například také, když sháníte finance na rozbitý spotřebič či opravu prasklé trubky.

 4. Typická je vysoká RPSN

  Půjčka s krátkou dobou splatnosti je známá pro vysokou roční procentní sazbu nákladů, což mnoho lidí odradí od žádosti. Běžně se setkáte i s hodnotou vyjádřenou několika sty procent. Ačkoli číslo nahání hrůzu, nemusíte se obávat, že sankce by byly nesplatitelné. Tento údaj v procentech ukazuje, kolik přeplatíte navíc za jeden rok. Uvědomme si ale, že krátkodobá půjčka je záležitostí několika dnů, proto je RPSN tak vysoká.

 5. Nevyhnete se vyšším sankcím

  Vysokou RPSN lze zcela logicky odůvodnit. Nelze však říct, že v konečném výsledku zaplatíte nízkou částku. Spíše naopak. Připlatíte si za výhody, které úvěr s krátkou dobou splatnosti nabízí, což je zejména jeho pohotovost a lehká dostupnost.

 6. Sjednáte ji odkudkoliv

  Tím, že půjčku vyřídíte online, nesvazuje vás místo a dokonce ani čas jejího sjednání. Zachránit vás tedy může například v situaci, když jste na cestách v zahraničí a potká vás finanční tíseň. Navíc ji často můžete sjednat 24/7 – v noci nebo během víkendu, což vám většina poskytovatelů běžných úvěrů nabídnout nemůže.

Call Now Button