Krátkodobá půjčka

Jak se liší krátkodobá půjčka od tradiční? 6 hlavních rozdílů

Jestliže si vybíráte půjčku, jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je, jestli zvolit půjčku s krátkou dobou splatnosti, nebo tradiční dlouhodobější úvěr. Pokud i vy stojíte před takovým rozhodnutím, vhodné by bylo získat přehled, v čem se krátkodobý úvěr od běžného s delší dobou splatnosti odlišuje.

Závazek budete mít rychle splacený

Jak už z názvu vyplývá, tento druh půjčky má krátkou dobu splatnosti. Oproti běžné půjčce, kterou splácíte měsíce či roky, krátkodobou půjčku budete mít z krku mnohem rychleji. Splatíte ji většinou do několika dní, maximálně do tří měsíců.

Půjčíte si nižší částky

V dnešní době inflace lidé mají větší potíže s úhradou běžných záležitostí. Čím dál více tedy sahají po půjčce nízké výše, která vykryje mezery v rozpočtu před další výplatou. Právě pro tyto případy se hodí krátkodobý úvěr. Jeho výše se pohybuje již od pár set korun až po několik tisíc.

Na obrázku je detailní záběr na ciferník ručičkových hodinek

Peníze obdržíte do pár minut

Od běžné půjčky se ta s krátkou splatností liší také tím, že ji téměř vždy získáte velmi rychle. Celé sjednávání totiž probíhá skrz internet. Nemusíte tak vážit cestu na pobočku společnosti jako u sjednávání většiny běžných úvěrů. Hodí se tak na urgentní situace, jako je právě absence peněz před výplatou. Vhodná je ale například také, když sháníte finance na rozbitý spotřebič či opravu prasklé trubky.

Typická je vysoká RPSN

Půjčka s krátkou dobou splatnosti je známá pro vysokou roční procentní sazbu nákladů, což mnoho lidí odradí od žádosti. Běžně se setkáte i se hodnotou vyjádřenou několika sty procent. Ačkoli číslo nahání strach, nemusíte se obávat, že sankce by byly nesplatitelné. Tento údaj v procentech ukazuje, kolik přeplatíte navíc za jeden rok. Uvědomme si ale, že krátkodobá půjčka je záležitostí několika dnů, proto je RPSN tak vysoká.

Nevyhnete se vyšším sankcím

Ačkoli lze vysokou RPSN zcela logicky odůvodnit, nelze říct, že v konečném výsledku zaplatíte navíc nízkou částku. Spíše naopak. Připlatíte si za výhody, které úvěr s krátkou dobou splatnosti nabízí –⁠ což je zejména jeho pohotovost a lehká dostupnost.

Sjednáte ji odkudkoliv chcete

Tím, že půjčku vyřídíte online cestou, nesvazuje vás místo, ale ani dokonce čas, kde a kdy ji sjednáte. Zachránit vás tedy může například v situaci, když jste na cestách v zahraničí a potká vás finanční tíseň. Navíc ji často můžete sjednat 24/7 – v noci nebo během víkendu, což vám většina poskytovatelů běžných úvěrů nemůže nabídnout.

Call Now Button