Půjčka bez registru

Jak ověřit spolehlivost poskytovatelů půjček bez registru?

Pokud jste se ocitli v tíživé situaci a hledáte finanční podporu, určitě zvažujete si peníze půjčit. Pokud vám banka úvěr neschválí, další možností může být půjčka bez registru. Jak se však nedostat do problémů, pro které jsou nebankovní úvěrové společnosti notoricky známé? Je zde nějaká šance, že nebankovní půjčka bude bezpečná? Jak ověřit spolehlivost společností poskytujících rychlé půjčky?

Kde se vzala špatná pověst rychlých půjček?
Ještě před pár lety byla činnost úvěrových společností téměř nekontrolovaná. Smlouvy uzavírané s klienty vypadaly tak, aby jejich obsah byl pro klienta nepřehledný a nesrozumitelný. Klíčové informace o splácení dluhu nebo účtování dalších poplatků klient často ani nezaznamenal.
Dalšími problémy, které spotřebitele od nebankovních společností odrazovaly, byly poplatky a úroky při pozdním zaplacení dluhu. Někdy se stačilo opozdit s platbou splátky o jeden den, a poplatek se vyšplhal do značných výšin.
Chyběla dokonce regulace nákladů na úvěry. Před rokem 2016 se každá společnost poskytující půjčky mohla svobodně rozhodnout o výši nákladů, které musel spotřebitel uhradit za půjčené peníze navíc. Tyto skutečnosti spotřebitele silně odrazovaly a vedly téměř k úplné ztrátě důvěry v nebankovní instituce.

Jaká je situace v současnosti?
Poté, co vzešel v platnost zákon o spotřebitelském úvěru, a nebankovní poskytovatelé musí mít licenci od České národní banky, se pomalu obnovuje důvěra zákazníků. Samozřejmě stále existují společnosti, které neférové ​​postupy používají, ale jejich procento je mizivé. Velké nebankovní instituce chtějí, aby byl klient s jejich službami spokojený a vracel se, kdykoli bude potřebovat finanční podporu.

Jak ověřit spolehlivost společností poskytujících rychlé půjčky?
Existuje několik hlavních faktorů, kterým stojí za to věnovat pozornost. Zejména musíme být opatrní, pokud jsme na trhu půjček nováčky. Velké množství názvů společností v nás může vyvolat chaos a zmatek. Níže uvádíme kritéria, která bychom měli brát v potaz při výběru nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru:

1. Velikost úvěrové společnosti
Čím je úvěrová společnost větší, tím je pravděpodobnější, že jí záleží na dobrém jménu a nemůže si dovolit nepříjemné incidenty. Velké společnosti jsou stále
pod dohledem, a tak u nich stěží najdeme nekalé postupy, které by mohly negativně ovlivnit jejich image.

2. Zkušenosti
Čím déle úvěrová instituce zůstává na trhu, tím větší šance je, že je poctivá. Společnosti s dlouholetou praxí mají také bohaté zkušenosti s konstruováním nabídky na míru dle potřeb klienta.

3. Transparentní smluvní podmínky
Při rozhodování o spolupráci se společností nabízející rychlé půjčky musíme mít přístup ke smlouvě a před jejím podpisem si musíme nechat objasnit veškeré naše pochybnosti. Za tímto účelem nabízí každá spolehlivá společnost službu zákaznické linky, kde vám poradce přesně vysvětlí, jaké náklady budou s vaší půjčkou souviset.

4. Žebříčky
Nebankovní společnosti lze také ověřit pomocí žebříčků renomovaných úvěrových společností.

Call Now Button