Půjčka ihned

Jak funguje odklad splátek?

Možnost odkladu splátek se řadí mezi velmi vyhledávaná témata. Čím dál více lidí má problém své splátky řádně splácet. V měsíci mohou přijít nečekané výdaje nebo jednoduše nevyjdete se stanoveným rozpočtem a problém je na světě. Co teď? Vyplatí se odložit splátky, nebo je lepší zvolit jinou cestu?

Vyplatí se splátku odložit?

Pokud chcete splátku odložit, musí poskytovatel upravit splátkový kalendář. Odložení splátky ovšem neznamená, že nezaplatíte vybraný měsíc nic. Společnost vám odpustí platbu samotné jistiny, ovšem úrok platíte stále.

Na obrázku sedí muž uprostřed silnice a pracuje na notebooku

Berte také na vědomí fakt, že věřitel potřebuje prostor pro posouzení vaší žádosti o odložení splátky. Proto o ni požádejte včas a jen v nejnutnějších případech. Každý poskytovatel má jiné podmínky a také jinou dobu odkladu splácení. Před samotným rozhodnutím si tedy raději prostudujte všechna kritéria.

Může se také stát, že vám poskytovatel odložení splátky nepovolí. Není to totiž jeho povinnost.

Má odložení splátek nějaké následky?

I při odložení splátek na jeden měsíc poskytovatel uvede automaticky tento fakt do mezibankovních registrů. Zde se objeví informace o konkrétní půjčce a době, po kterou jste splátky pozastavili. I když se nejedná o závažný problém, řadí se již takovýto zápis mezi zápisy negativní. Pokud byste si v budoucnu chtěli brát další půjčku, jako je například půjčka ihned, může být tento záznam komplikací. Poskytovatel vás totiž zařadí mezi rizikové klienty.

Existuje jiná cesta než odložení splátek?

Jak jste jistě pochopili, odkládání splátek není nejvhodnější dlouhodobé řešení. Zvažte proto i jiné možnosti, které jsou do budoucna výhodnější. Jednou z nejlepších je zažádání o snížení splátek. Pokud víte, že dlouhodobě nezvládáte splátky platit, není jednoduššího řešení. Kontaktujte svého poskytovatele a seznamte ho se svým problémem. Jistě udělá vše, co bude v jeho silách, aby vám pomohl.

Mezi jiná oblíbená řešení také patří refinancování půjčky, prodloužení doby splácení nebo konsolidace více půjček do jedné.

Call Now Button