Půjčka ihned

Co se stane, když zaplatím splátku půjčky ihned pozdě?

Energie a pohonné hmoty zdražují, s rostoucí inflací rostou i ceny nájmů. Lidé si půjčují na běžné věci, protože jediné, u čeho se zdá, že výše zůstala stejná jsou příjmy. Často vám do rozpočtu nemusí zasáhnout ani náhlá neschopnost výkonu práce či vyhazov. To může znamenat, že lidé, kteří dosud dokázali splácet, mají najednou nouzi o peníze. Co vám hrozí, když půjčka ihned přeroste váš měsíční rozpočet a vy splátku nezaplatíte včas?

Dejte si pozor na poplatky za upomínky

Přestože se po jednom vynechání měsíční splátky za vašimi dveřmi neobjeví hned exekutor, obdržíte několik upomínek, kterými se vás pokusí věřitel upozornit na neuhrazený dluh. Tyto upomínky bývají většinou zpoplatněné. Nejedná se jen o cenu za úkon – proplacení tel. hovoru nebo poslání doporučeného dopisu, ale jde o poměrně tučnou sankci řádově ve výši stovek korun. Proto je důležité dát vědět s předstihem, pokud již tušíte, že nebudete mít na splátku dostatečnou sumu.

Obchodník na formuláři vysvětluje informace klientovi

Komunikujte s poskytovatelem

Nastane-li na vaší straně nepříjemná situace, kdy z jakéhokoliv důvodu nebudete moci zaplatit splátku včas, ignorace problému a popírání jeho existence opravdu není vhodné řešení. Pokud totiž zvolíte taktiku „mrtvého brouka” a nebudete reagovat na upomínky, věřiteli nezbývá nic jiného než využít různé prostředky pro vymáhání splacení závazku. Je na vymahačovi, aby klientům objasnil, že neplatícím klientům hrozí soud a od tohoto momentu roste dluh do opravdu nepříjemných hodnot.

Jak postupovat, abyste našli schůdné řešení

Budete-li s úvěrovou společností ohledně svého problému komunikovat, pravděpodobně vám umožní odklad splátek či sjednání nového splátkového kalendáře. I tato varianta s sebou nese poplatky. Výše těchto poplatků se však ani zdaleka nevyrovná výši sankcí, které na vás čekají, pokud nebudete odpovídat na výzvy k zaplacení a nezačnete jednat.

Mějte na paměti, že každá společnost má svá vlastní pravidla postupu v případě nezaplacení splátky. Někteří mají předem jasně nastavená pravidla, jak špatnou finanční situaci majitelů úvěrů řešit. Jiní posuzují každého dlužníka individuálně a do jeho hodnocení zahrnují i již zmiňovanou ochotu vést upřímnou a otevřenou debatu o problému se splácením.

Můžete se také setkat s tzv. zesplatněním, což znamená, že po vás bude společnost chtít splatit celý dluh najednou. V tomto případě vám již nebude věřitel účtovat další náklady na vymáhání.

Call Now Button