Půjčka bez registru

Chcete ušetřit? Pozor na slevy – neslevy

Vánoční šílenství už naplno propuklo v obchodních centrech i e-shopech. A zatímco při internetovém nakupování sice nevrážíme do lidí a nepereme se o poslední vyhovující velikost ponožek, čeká nás zde něco trochu horšího, a to slevy – neslevy. Na první pohled se zdají být atraktivními, ve výsledku jsou to však pouze marketingové tahy, které nás vyjdou draho. Jak tedy neprohloupit?

Nástraha nejen vánočního nakupování

S akčními cenami se v kamenných a internetových obchodech začíná už v polovině podzimu, kdy se mluví o akci zvané „Black Friday”. Svátek, během kterého nakoupíme prakticky za hubičku, jsme převzali ze Spojených států. U nás ovšem mluvíme pouze o „slabém odvaru” toho, co se děje za oceánem. V USA jsou to slevy opravdové, u nás spíše marketingový tah za účelem vysokých zisků.

Na obrázku jsou ramínka na oblečení s cedulkou procentuálních slev

I proto bychom měli být opatrní a nejen při podzimním, ale následně také vánočním nakupování střízliví. Symbol procenta má v sobě háček, který odhalí mobilní telefon dřímající v kapse. S jeho pomocí se totiž prakticky ihned (čili před koupí nějakého zboží) můžeme podívat, zdali výrobek nekoupíme jinde levněji, nebo jestli je cena skutečně tak výhodná, jak nám tvrdí cedulka u něj.

Ve většině případů zjistíme, že cenový trhák není až tak výhodný, jak se nám zdál. A že výsledná úspora se rovná sotva několika desítkám korun.

Důvěřujte, ale prověřujte

Prověřování cen v obchodních domech prostřednictvím mobilního telefonu a internetu v něm je jeden z nejlepších způsobů, jak nenaletět slevám – neslevám, které během předvánočního období kralují.

Není to však jediná možnost, jak nenaletět při rádoby slevových akcích. Informovat se o ceně produktu je klíčové, druhou bezpečnou cestou je nevěřit lákavým číslům a kontrolovat skutečnou hodnotu. Cedulky u kopy produktů se totiž ve valné většině vztahují jen na pár z nich a jiné zůstávají beze změny hodnoty, což mnohdy zjistíme až při placení kartou u platebního terminálu.

Nepodléhejte nákupní horečce

Vánoce jsou celkově nápor na psychiku, obzvlášť, pokud máme děti a chceme jim dopřát všechno, co by si přály. Někteří lidé si dokonce berou i půjčku, aby svým blízkým mohli dopřát co nejkrásnější Vánoce. Opakuje-li se to ale každý rok, začne být u těchto lidí v hledáčku i půjčka bez registru, což může být velice nebezpečné vést až do dluhové pasti, ze které se pak jen těžko dostává ven.

Call Now Button