Půjčka ihned

5 nejčastějších chyb, když si lidé vybírají půjčku ihned

By 19. 8. 202222 srpna, 2022No Comments

Možná si myslíte, že sjednat půjčku není žádná věda. V dnešní době, kdy se dá úvěr uzavřít jednoduše z pohodlí domova přes internet, se to tak opravdu zdá. Nicméně při výběru produktu online mnoho lidí dělá chyby, které se jim později vymstí. Seznamte se s 5 nejčastějšími chybami při volbě půjčky ihned – a vyvarujte se jich.

Na obrázku je sedící muž v obleku s hlavou opřenou o ruce a před ním je klobouk okolo kterého jsou poházené mince

 1. Podcenění výběru poskytovatele

  Výběr správné poskytující společnosti není tak lehký, jak se může zdát. Zejména u rychlých půjček, které jsou typické pro nebankovní společnosti, je důležité být opatrný a vybírat s rozmyslem. Jen tak se vyhneme nepříjemným situacím, které by mohly nastat. Ačkoli po roce 2016, kdy začal platit zákon o spotřebitelském úvěru, záškodné finanční instituce téměř vymizely z trhu, můžeme na nějaké podvodníky stále narazit.

  Proto půjčku sjednejte pouze se společností, kterou si dostatečně prověříte. Spolehlivost hledejte u poskytovatele, který vlastní licenci od České národní banky, na trhu již není nováčkem, má mnoho spokojených zákazníků a přehledný web s dostatkem informací. Zbystřete zejména tehdy, jestliže je s poskytovatelem obtížná komunikace nebo chce uhradit určitou částku předem.

 2. Vynechání internetových srovnávačů

  Půjčka ihned má velkou výhodu, že její nabídky najdete po pár kliknutích na svém počítači či mobilu. Spousta lidí však prochází weby jednotlivých společností a hledá nejvýhodnější nabídku. Takový postup je ale velmi zdlouhavý. Mnohem jednodušší je použít některý z internetových srovnávačů, kterých je velký výběr. Nabízené produkty tak najdete na jednom místě a můžete je jednoduše třídit podle zvolených parametrů.

 3. Přecení svých sil, co se splácení týče

  Nebankovní společnosti, které se zaměřují právě na rychlé úvěry, jsou známé pro větší benevolentnost při prověřování žadatele. Schválená žádost proto nemusí být vždy nejlepším ukazatelem spolehlivosti splácení. Jen vy nejlépe víte, v jaké finanční situaci se nacházíte a jestli úvěr zvládnete bez potíží splácet. Proto nepodceňte své možnosti a zvažte výši úvěru či délku jeho splácení.

 4. Soustředění pozornosti pouze na úrok

  Úroková sazba je nejvíce sledovaným kritériem při výběru půjčky. Nicméně není jediným měřítkem výhodnosti půjčky, a dokonce ani nejdůležitějším. Mnohem více byste se měli zaměřit na tzv. RPSN, která zahrnuje jak úrok, tak i další poplatky s půjčkou spojené, jako například sankce za vedení účtu a další.

 5. Neporozumění smlouvě

  Nevýhodou půjček sjednávaných přes internet je, že se nemůžete bezprostředně doptat na záležitosti, které vám nejsou úplně jasné. Musíte poskytovatele kontaktovat telefonem či přes chat, což je často zdlouhavé. Avšak chvilka strpení je mnohem lepší než následné potíže, které by mohly nastat, pokud správně neporozumíte uzavřené smlouvě.

Call Now Button