Půjčka bez registru

Půjčka bez registru online? Myslete na 3 pravidla bezpečnosti

By 22. 7. 202231 října, 2022No Comments

V dnešní době má téměř každá bankovní i nebankovní společnost v nabídce online sjednání půjčky. Pro klienta tento způsob vyřízení půjčky přináší řadu výhod. Můžete o půjčku zažádat v podstatě kdykoli a odkudkoli.

Potřebujete jen počítač či mobilní telefon s připojením k internetu, bankovní účet, dva doklady totožnosti a u některých poskytovatelů také potvrzení o výši příjmu. Schválení žádosti probíhá v řádu několika desítek minut. Vy tak můžete mít peníze na účtu v ten samý den, kdy jste o ni zažádali. Jakými pravidly se řídit, aby tato žádost proběhla bezpečně?

1. Prověřte si, od koho si půjčku berete

Pokud si plánujete vzít půjčku, měli byste si nejprve prověřit, zda je společnost poskytující úvěr důvěryhodná. Novela zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 stanovuje, že společnost, která chce poskytovat půjčky, musí mít licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů. Tu může vydat pouze Česká národní banka. Přesto se i v současné době můžete setkat s některými společnostmi, které úvěry nabízejí, ačkoli o licenci dosud nezažádaly.

Skutečnost, zda daná společnost obdržela licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů, můžete jednoduše ověřit na webové stránce České národní banky. Tam najdete veškeré společnosti poskytující úvěry podle abecedního pořadí. Pokud tam svého potenciálního věřitele nenaleznete, raději se s žádostí o půjčku obraťte na někoho, kdo v seznamu je.

Na obrázku jsou na papíře pokrytém jedničkami a nulami postaveny bílé odemčené zámky, které jsou propojený s jediným červeným, uzamčeným zámkem

2. Dávejte si pozor na předlužení

Povinností každého poskytovatele je prověřit vaši schopnost splácet a vaši bonitu. Aby pro vás nebyla nová půjčka příliš velká zátěž, celková výše vašich dluhů nesmí překročit devítinásobek vašeho ročního příjmu. Zároveň podíl splátky na čistém měsíčním příjmu nesmí překročit 45 %. K tomu společnosti při schvalování žádosti o půjčku přihlížejí.

Například půjčka bez registru není zdaleka pro všechny. Pro lidi, kteří dokážou své závazky bez problémů splácet, ale banka jim úvěr z jakéhokoli důvodu zamítla, je ideálním řešením. Oproti tomu pro lidi, kteří mají i bez další půjčky příliš mnoho dluhů, se může stát další závazek cestou do pekel. Přesáhnou svůj limit a dojde k předlužení, kdy již nedokážou své dluhy splácet.

3. Neručte nemovitostí

Vyžaduje-li poskytovatel pro schválení půjčky, abyste ručili svou nemovitostí, velmi dobře toto rozhodnutí promyslete. Zatímco si půjčujete řádově desítky až stovky tisíc, vaše nemovitost má hodnotu několika milionů. Pokud budete pozdě splácet nebo se dostanete do situace, kdy splátky nebudete vůbec zvládat, můžete o danou nemovitost přijít. A to se opravdu nevyplatí. Může se tak velmi jednoduše stát, že zůstanete se závazky a bez domova.

 

Call Now Button