Půjčka ihned

3 důvody, proč vám poskytovatel zamítl žádost o půjčku ihned. Co dál?

Lidí, kteří žádají o úvěry, neustále přibývá. S tím narůstá i počet žadatelů, kteří na půjčku nedosáhnou. Společně se podíváme na to, z jakých důvodů dochází k zamítnutí žádosti.

Jaké jsou možnosti půjčky?

Pokud s žádostí o půjčku nepochodíte u klasické banky, zkuste se obrátit na nebankovní společnosti. O nich je všeobecně známé, že poskytují úvěry i rizikovějším klientům a mají nižší kritéria na vyhodnocování bonity. Pravděpodobnost získání půjčky je tedy vyšší.

Na obrázku jsou proti sobě dvě ruce, jedna ukazuje palec dolů a druhá nahoru

Každá společnost má ovšem své individuální požadavky. Proto se může stát, že vám některá společnost půjčku zamítne, jiná schválí.

Proč tedy může poskytovatel žádost o půjčku zamítnout?

  1. Máte negativní zápisy v registrech

    Nejčastější překážkou pro získání půjčky jsou negativní zápisy v registrech dlužníků. V těchto registrech se vedou záznamy o vaší finanční a splátkové historii. Jsou zde uchovány informace o výši vašich půjček i o tom, jak řádně jste je spláceli.Podle těchto zápisů poskytovatel odhaduje, zda budete zodpovědným klientem či nikoliv. Máte-li samé negativní zápisy, neudělí vám poskytovatel často ani malý úvěr, jako je například půjčka ihned.

  2. Váš věk je příliš vysoký, nebo naopak nízký

    Mnohdy je jediným důvodem, proč poskytovatel půjčku zamítl, věk. Lidé starší 65 let mají často velký problém získat úvěr, jelikož jejich věková skupina spadá do rizikové. Pokud je i toto váš případ, poohlédněte se po půjčce pro seniory. Ty jsou určeny přesně pro tuto věkovou skupinu a nebude na vás čekat další odmítnutí.S podobným problémem se ale může setkat i příliš mladý člověk. Sice se půjčky obecně poskytují už od 18 let, nicméně takto mladý člověk obvykle studuje a nemá tak dostatečné příjmy. Stejně tak jeho úvěrová historie neexistuje a poskytovatel nemá podle čeho odhadnout, jak poctivě bude splácet. Pokud jste se sami setkali s tímto problémem, vyhledejte si přímo půjčky pro studenty.

  3. Máte malý příjem

    Někteří poskytovatelé požadují při žádosti o půjčku doložení vašich měsíčních příjmů. V případě, že se pohybujete na hranici minimální mzdy, nebo máte oproti příjmu vysoké výdaje, může být právě toto kamenem úrazu. Společnosti se jevíte jako nedostatečně bonitní žadatel, který by se mohl dostat do problému se splácením.

Call Now Button