PodporujemePROFI CREDITZajímavosti

Pomáháme: 150 tisíc korun pro nemocné cystickou fibrózou

Když se řekne omezení, většina z nás si asi v současnosti vybaví různé restrikce spojené s epidemií koronaviru. Že někteří chronicky nemocní trpí podobnými, i mnohem přísnějšími omezeními celoživotně, je tvrdá realita. To je i případ pacientů s cystickou fibrózou, onemocněním postihujícím dýchací a trávicí ústrojí a další orgány už od útlého dětství postiženého.

O zkvalitnění života pacientů s tímto vzácným dědičným onemocněním a také jejich rodin usiluje Klub nemocných cystickou fibrózou, který již od roku 2013 společnost PROFI CREDIT podporuje. Nejnověji jsme klubu, potažmo nemocným cystickou fibrózou, věnovali částku 150 tisíc korun. Mezi záslužné činnosti Klubu nemocných cystickou fibrózou patří sociální, finanční, materiální i psychologická pomoc pacientům a jejich rodinám. Klub také medializuje problematiku cystické fibrózy a informuje o tomto onemocnění laickou i odbornou veřejnost.

V rámci osvětové kampaně klub organizuje i řadu charitativních akcí a projektů. Jednou z akcí je Knycká pětihodinovka aneb potíme se pro slané 2021, která se uskuteční v sobotu 12. 6. 2021 od 14 do 18 hodin. Jde o virtuální běžecký či vycházkový (ne-)závod pro veřejnost. Výtěžek ze zápisného získají pacienti s cystickou fibrózou. Více informací o akci najdete na https://bit.ly/3hD0xY1.

Informace o nemocných cystickou fibrózou a možnostech pomoci najdete na https://klubcf.cz/.

Call Now Button